18 üniversiteye rektör aranıyor

0

18 üniversiteye rektör aranıyor. YÖK, rektör ataması yapılacak 18 üniversiteye rektör adaylarını belirlemek için ilana çıktı. 18 üniversiteye rektör olmak isteyenler için son tarih 31 Ekim. Rektör atamalarını ise Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan yapacak.

18 ÜNİVERSİTEYE REKTÖR ARANIYOR

 

Yükseköğretim Kurulu‘nca (YÖK), 18 üniversite için rektör adaylığı başvuruları 31 Ekim’e kadar alınacak. 

YÖK’ün internet sitesindeki duyuruya göre rektör aranan üniversiteler şöyle: Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Erzurum Teknik Üniversitesi, Gaziantep Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Kafkas Üniversitesi, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi.

REKTÖR ADAYLARINDAN NE İSTENİYOR?

Adaylardan başvuru için şunlar isteniyor: Dilekçeleri, nüfus cüzdanı fotokopisi, rektör adayı bilgi formu, profesör olarak çalışmış veya çalışıyor olduğuna dair belge. Ayrıca “kamuda veya sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmak kaydıyla uluslararası kuruluşlar ile özel sektörde veya serbest olarak en az beş yıl çalışmış olmak” şartını sağladığını gösterir belge. Adaylar bu belgelerle 31 Ekim 2018 Çarşamba mesai saati bitimine kadar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına başvuruda bulunabilecek. 

Başvurular, bizzat postayla Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına ya da “rektoraday@yok.gov.tr” adresine elektronik posta yoluyla yapılabilecek.

Üniversite rektörleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanacak. 

Paylaş

Yorumlar kapatıldı