2019 LGS: İkinci oturum başladı

0

2019 LGS: İkinci oturum başladı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen ve 8’inci sınıf öğrencilerinin katıldığı Liseye Geçiş Sınavı’nın (LGS) ilk oturumunun tamamlanmasının ardından ikinci oturum sayısal bölüm başladı. Sınava yaklaşık 1 milyon öğrencinin başvurduğu tahmin ediliyor. İstanbul’da ise sınava giren öğrenci sayısı 191 bin 638 öğrenci.

2019 LGS: İKİNCİ OTURUM BAŞLADI

Bugün sabah erken saatlerden itibaren öğrenci ve veliler sınava girecekleri okulların bahçesinde toplanmaya başladı. Sınavın ilk oturumu olan sözel bölüm için öğrenciler saat 09.00’dan itibaren de sınav salonlarına alınmaya başladı. 75 dakika süren sözel bölümde öğrencilere birinci oturumda, 8. sınıf Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi, inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil, ikinci oturumda ise matematik ve fen bilimlerinden sorular yöneltildi. Bu bölümde toplam 50 soru yer aldı.

İlk bölümün ardından 45 dakikalık bir mola verildi. Ardından saat 11.30’da sınavın ikinci oturumu sayısal bölüm başladı. Bu bölümde öğrencilere 20 matematik, 20 fen sorusu yöneltildi. 40 soruluk sayısal bölüm 80 dakika sürecek.

Paylaş

Yorumlar kapatıldı