2019 LGS: Son LGS örnek soru kitapçığı yayımlandı

0

2019 LGS: Son LGS örnek soru kitapçığı yayımlandı.1 Haziran’da yapılacak Liseye Geçiş Sınavı (LGS) için mayıs ayı örnek soru kitapçığı yayımlandı. Yaklaşık 1 milyon öğrenci sayılı günler sonra liseye geçiş için 2019 LGS’ye katılacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) da geçtiğimiz ekim ayından bu yana örnek sorularını yayımlamaya devam ediyor.

2019 LGS: SON LGS ÖRNEK SORU KİTAPÇIĞI YAYIMLANDI

2019 LGS: Son ay olan örnek soru kitapçıklarına bakanlığın sitesinden ulaşmak mümkün. Örnek sorular artık son buldu. MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü son ayın sorularını da yayımladı. Örnek soru kitapçığında, sayısal testte 20, sözel testte 25 olmak üzere toplam 45 soruya yer verildi.

Örnek soru kitapçığına, MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün “http://odsgm.meb.gov.tr/” internet sitesinden erişilebilecek. 

SINAV SONUÇLARI 24 HAZİRAN’DA

LGS puanları 24 Haziran’da açıklanacak. Puanların açıklanmasının ardından önce aralarında yabancı özel okulların da olduğu liseler kayıt dönemine girecek. Özel okulların kayıtlarını tamamlamalarının ardından ise devlet liseleri için tercihler başlayacak. Özel okula kayıt yaptıranlar ise devlet liseleri için tercih yapamayacak.

SAYISAL BÖLÜM SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ

SÖZEL BÖLÜM SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Paylaş

Yorumlar kapatıldı