Mevlid-i Nebi var ama Cumhuriyet Bayramı yok

0

Mevlid-i Nebi var ama Cumhuriyet Bayramı yok. Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okullara Belirli Gün ve Haftalar Kutlama Programı yolladı. Programda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yer almadı. Ama programda ama Mevlid-i Nebi Haftası ile Ahlak Kültürü Haftası var.

Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 5 Ekim 2018 tarihinde okullara “Belirli Gün ve Haftalar Kutlama Programı” yolladı. Cumhuriyet’ten Beste Ergün’ün haberine göre bu programda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na ise yer verilmedi.

MEVLİD-İ NEBİ VAR AMA CUMHURİYET BAYRAMI YOK

Önceki yıllarda resmi bayramlar yönetmelikten çıkarılmış, ulusal gün ve bayramların okullarda kutlanma zorunluluğu kaldırılmış ve okul yönetiminin inisiyatifine bırakılmıştı. 1 Eylül tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikle de okullarda kutlanacak ulusal ve resmi bayramlara 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, 30 Ağustos Zafer Bayramı eklenmişti.

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI VAR

Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 29 Ekim’i silen bu kararı öğretmenler tarafından tepkiyle karşılanırken yine aynı programda Mevlid-i Nebi Haftası’na ve Ahlak Kültürü Haftası’na yer verilmesi dikkat çekti. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden bir yetkili programın kendilerine kaymakamlık tarafından iletildiğini söyledi. Bir lisenin müdürü ise programa tepki göstererek, “Biz kendi okulumuzda kutlama yapacağız ve geçit törenine de katılacağız” dedi.

 

 

Paylaş

Yorumlar kapatıldı