BAU, Vietnam’da bursluluk sınavı yaptı

0

BAU, Vietnam’da bursluluk sınavı yaptı. Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Vietnam’da bin 350 öğrencinin katıldığı bursluluk sınavı düzenledi. Sınavda başarılı olan 300 öğrenciye ise velilerin katıldığı tören ile bursluluk belgeleri verildi.

Eğitimde ihracat şampiyonu unvanı alan Ekonomi Bakanlığı tarafından TURQUALITY belgesi alan Bahçeşehir Üniversitesi, Vietnam’da bin 350 öğrencinin katıldığı bursluluk sınavı düzenledi. Sınavda başarı gösteren öğrencilere ödülleri, Vietnam’ın en iyi ilk 3 üniversitesinden biri olan Foreign Trade Universitesi (Dış Ticaret Üniversitesi) Rektörlüğü’nde düzenlenen bir törenle verildi.

BAU, VİETNAM’DA BURSLULUK SINAVI YAPTI

Burs almaya hak kazanan 300 öğrenci, lise müdürleri ve velilerin katıldığı törenle, yüzde 25, yüzde 50 ve yüzde 100 bursluluk  belgelerini aldı. BAU Global Bursluluk Sınavı programına Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Üniversitesi International University Rektörü Dr. Sinem Vatanartıran, Bahçeşehir Üniversitesi Global CEO’su Ahmet Köse, Vietnam Eğitim Bakanı Müsteşarı Dr. Ha Huu Phuc, FTU Üniversitesi Rektörü Dr. Bui Anh Tuan ile veliler katıldı.

ÇOCUKLAR KALİTELİ EĞİTİME ERİŞMELİ

Vietnam basınının da yoğun ilgi gösterdiği törende konuşan Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel şöyle dedi: “Bütün dünya çocukları iyi ve kaliteli eğitime erişebilmelidir.  Bu nedenle dünyanın çeşitli bölgelerinde BAU Global eğitim ağı üyesi üniversiteler, olanaklar elverdiği ölçüde kapılarını bütün dünya gençlerine açmaktadır. Böylelikle dünyadaki gelir adaletsizliğini daha aza indirebiliriz. Sürdürülebilir barış ancak böylelikle mümkün hale gelir.”

 

Paylaş

Yorumlar kapatıldı