Devamsızlıktan kalan lise sonlara af geldi

0

Devamsızlıktan kalan lise sonlara af geldi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz devamsızlık yaptıkları için kalan yaklaşık 10 bin öğrencinin sınıfının geçirildiğini söyledi. pervinkaplancom’da yer alan habere göre devamsızlıkları yüzünden sınıfta kalan son sınıf öğrencileri, “başarılı” bulunak, mezun edildi.

Haber şöyle:

DEVAMSIZLIKTAN KALAN LİSE SONLARA AF GELDİ

Bakan Yılmaz, yaptığı açıklamada, ortaöğretim kurumlarında devamsızlıktan kalan son sınıf öğrencilerinin durumuna ilişkin değerlendirmede bulundu.

Ortaöğretim kurumlarının son sınıf öğrencilerinden derslerinde başarılı olmalarına rağmen kendilerine mevzuatla verilen devamsızlık süresini aşan öğrencilerin başarısız sayıldığını anımsatan Yılmaz, şunları kaydetti:

LİSEDEN MEZUN OLDULAR

“Ancak bu yıla özgü olmak üzere bütün derslerinden başarılı olup da devamsızlıktan dolayı başarısız sayılan öğrencilerimizin diğer öğrenciler gibi, yani devamlı öğrenciler gibi değerlendirmeye tutarak herhangi bir hak kaybına yol açmamalarını sağlamak üzere gereken onayı verdik. Bu öğrencilerimizin sayısı 9 bin 77’dir, 9 bin 77 öğrencimiz ortaöğretim kurumlarından mezun olmuş durumdadır. Kendileri ve aileleri için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

GEÇEN YIL DA AYNI KARAR ALINDI

Bu arada geçen yıl da lise son sınıfta devamsızlıktan kalan ve mezun olamayan öğrenciler için “sınıf geçme” kararı alınmıştı. Buna gerekçe olarak da üniversite sınavlarında başarılı olup üniversiteli olurlarsa kayıt olma haklarının yitirilmemesi gösterilmişti.

 

Paylaş

Yorumlar kapatıldı