Doktora öğrencisine 4 bin 500 TL burs

0

Doktora öğrencisine 4 bin 500 TL burs. TÜBİTAK başarılı doktora öğrencilerine ayda 4 bin 500 TL burs verecek.

Lisansüstü eğitim yapan öğrencilere TÜBİTAK ayda 4 bin 500 TL burs verecek. TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal başarılı doktora öğrencilerine çifte burs vereceklerini söyledi. Mandal, Yurtiçi Doktora Burs Programları kapsamında verilecek burslar için 27 Temmuz’a kadar başvuru yapılabileceğini duyurdu. Mandal, belirlenen ölçütlerden en az ikisini sağlayan başarılı öğrencilerin TÜBİTAK’tan eş zamanlı burs alabileceklerini belirtti.

DOKTORA ÖĞRENCİSİNE 4 BİN 500 TL BURS

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİKAK) burslarını kuruman Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal duyurdu. Mandal bursun ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynağını geliştirme süreçlerine katkı sağlamak amacıyla başlatıldığını anlattı.

Başarılı doktora öğrencilerine çifte burs sağlayacak Yurtiçi Doktora Burs Programları kapsamında burs alabilmek için gereken şartları Mandal açıkladı.

BURS İÇİN HANGİ ŞARTLAR ARANACAK?

İşte bursiyerlerda aranacak şartlar:

-Makalelerin uluslararası alan indekslerince taranan veya TÜBİTAK Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi (ULAKBİM) TR Dizin kapsamında yer alan dergilerde yayımlanması.

-Bilimsel toplantılarda sunulmuş ve tam metni basılmış sözlü bildiri.

-Yurtiçi Doktora Burs Programları çağrısına başvuru tarihinin son günü itibarıyla en az bir yıl TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı (BİDEB) veya Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) bursiyeri olarak bir projede yer almış olması.

BURS ALIYOR OLSA DA BAŞVURABİLECEK

Mandal, bu şartlardan ikisini sağlamaları halinde TÜBİTAK’tan da eş zamanlı burs alabileceklerini söyledi. Mandal, YÖK, 100/2000 doktora bursunu veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarının burslarını alan doktora öğrencilerinin, başarı ve performanslarına bağlı olarak bu burstan da yararlanabileceğini vurguladı.

Yurtiçi Doktora Burs Programları çağrısına 27 Temmuz’a kadar başvuru yapılabilecek.

 

 

 

 

Paylaş

Yorumlar kapatıldı