Geç Başvuru Günü’nü kaçırmayın

0

Geç Başvuru Günü’nü kaçırmayın. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için başvurular geçtiğimiz 21 Mart’ta son buldu. Bu süre içinde YKS başvurularını yapmayan, eksik yapan ya da ücretlerini yatırmayan adaylar için bir şans da Geç Başvuru Günü olacak.  Bu günde adaylara bir kez daha üniversite sınavına başvurma şansı elde edecek.

GEÇ BAŞVURU GÜNÜNÜ KAÇIRMAYIN

YKS başvuruları 1-21 Mart 2018 tarihleri arasında son buldu. Bu süre içerisinde sınavın birinci oturumu Temel Yeterlilik Testi’ne (TYT) YT’ye 2 milyon 322 bin 421 kişi başvurdu. TYT, 23 Haziran Cumartesi günü yapılacak.

Sınavın ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) için başvuran aday sayısı ise 1 milyon 982 bin 669 kişi. AYT, 24 Haziran Pazar yapılacak.

HANGİ SEÇENEKLER DEĞİŞTİRİLEMEYECEK?

Bu süre içerisinde başvuru yapamayan ya da girecekleri oturumları işaretlemeyen YKS adaylar için 4 Nisan’daki başvuru günü bir şans olacak. TYT’ye başvuran ancak AYT ve Yabancı Dil Testi’ne (YDT) girmek istemediği için ilgili oturumlara ait seçenekleri işaretlemeyen adaylar, bu oturumlara girmek için başvuru yapabilecekler. Oturum ücreti ise zamlı ödenecek. Her oturum için adaylar 75 TL ödeyecek. Sınav başvuru ücreti de aynı gün yani 4 Nisan’da ödenecek. Sınav ücreti ÖSYM sistemi üzerinden banka ya da kredi kartıyla ödenecek. Bankalardan ücret ödemesi yapılmayacak.

YKS ADAYLARI: KİM DEĞİŞİKLİK YAPAMAYACAK?

1-21 Mart 2018 tarihleri arasında TYT dışındaki diğer girmek istediği oturumları (AYT ve/veya YDT) seçerek sınav ücretini yatıran adaylar, sistemde kayıtlı oturum bilgilerini değiştiremeyecek.

 

 

Paylaş

Yorumlar kapatıldı