Geçici kimlik belgesi ile YKS’ye girebilir misiniz?

0

Geçici kimlik belgesi ile YKS‘ye girebilir misiniz? ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek adaylar geçici kimlik belgesi ile sınava girebilecek.
YKS’ye adaylar, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen fotoğraflı geçici kimlik belgesi ile girebilecek.

GEÇİCİ KİMLİK BELGESİ İLE YKS’YE GİREBİLİR MİSİNİZ?

Öte yandan, nüfus cüzdanı olmayanlar veya nüfus cüzdanında T.C. kimlik numarası, fotoğraf veya soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilemeyecek durumda olanlar için İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce, 30 Haziran Cumartesi 07.00 ile 17.00 ve 1 Temmuz Pazar 07.00 ile 15.30 saatlerinde, sınav yapılacak merkezlerdeki il veya ilçe nüfus müdürlükleri açık tutulacak.Bu amaçla, nüfus müdürlüklerine gidecek adayların, 2018-YKS için sınava giriş belgelerinden herhangi birinin ve 2 biyometrik fotoğrafının yanlarında olması, işlemlerin daha kolay ve hızlı olmasını sağlayacak.

SINAV MARATONU BAŞLIYOR

2 milyon öğrenci için sınav maratonu başlıyor. YKS evrakları tamamlandı ve yola çıktı. ÖSYM, Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer şöyle konuştu:
“Bu sınav şu ana kadar lojistik olarak ÖSYM’nin tarihinde bir hafta sonunda gerçekleştirdiği en büyük sınav organizasyonu. Sınav evraklarının hazırlanması, basımı ve paketlenmesi 40 gün sürdü. 4 milyon 548 bin 224 adet sınav kitapçığı ve cevap kağıdı basıldı. 150 bin sınav evrakı kutusu kullanıldı. Sınav evrakları basımı, paketlenmesi ve araçlara yüklenme işlemleri tamamlandı. Sınav evraklarının naklinde 428 adet tır ve 1 uçak kullanılıyor. Sınavla ilgili tüm hazırlıklarımız tamamlandı. Sınavı yapmaya hazırız. Sınav koordinatörlerimiz, il ve ilçe genelinde hazırlıklarını tamamladılar. Sınavın güvenli bir ortamda gerçekleşmesi için tüm güvenlik önlemleri alındı.”

Paylaş

Yorumlar kapatıldı