TEOG nakil sonuçları açıklandı

0

Liselere geçişte kullanılan TEOG’da ilk nakil sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) sitesi üzerinden e-okul TEOG nakil sonuçları ve hangi okula yerleştiğinizi görebilirsiniz.

TEOG nakil sonuçları adaylara hangi okullara yerleştiğini gösterecek. TEOG nakil sonuçlarına göre herhangi bir okula yerleşemeyen ilk okulunda kalacak. TEOG ilk sonuçları ile bir başka okula yerleşen öğrencinin ise eski okulundan kaydı silinecek ve yeni okuluna geçecek.

İKİNCİ DÖNEM BAŞVURULARI
TEOG’da nakil uygulaması üç kez yapılacak ve nakillerin her birinde veliler 3 okul seçecek. Bugün aynı zamanda ikinci nakil başvuruları da başlıyor. İkinci nakil dönemine katılanlar için ise TEOG’da nakil sonuçları 29 Ağustos’ta açıklanacak. Üçüncü nakil başvuruları 29 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

TEOG NAKİLLERİNE KİMLER KATILIYOR?
TEOG nakil uygulamasına daha üst puanlı okula geçmek isteyen, tercihlerine yerleşemediği için kaydı otomatik olarak açık liseye yapılan ya da özel okula kayıt yaptıran öğrenciler katılıyor.

TEOG NAKİL UYGULAMASI TAKVİMİ NEDİR?
22 Ağustos: İlk nakil uygulaması sonuçlarının açıklanması
22-26 Ağustos: İkinci nakil başvurularının alınması
29 Ağustos: İkinci nakil başvuru sonuçlarının açıklanması
29 Ağustos-2 Eylül: Üçüncü nakil başvurularının alınması
5 Eylül: Üçüncü nakil başvuruları sonuçlarının açıklanması
5-8 Eylül: Sadece açık liseye yerleştirilen öğrenciler için il ve ilçelerde kurulan nakil komisyonlarınca başvuruların alınması
9 Eylül: Açık lisedeki öğrenciler için sonuçların açıklanması

Paylaş

Yorumlar kapatıldı