İlk TEOG nakil döneminde son gün

0

İstediği liseye geçmek isteyenler için TEOG nakil uygulamasının ilki bugün son buluyor. TEOG nakil uygulamasının sonuçları ise 22 Ağustos’ta açıklanacak. TEOG nakil uygulaması daha üst puanlı liseye yerleşmek isteyenler için bir şans daha tanıyor. TEOG nakil uygulaması ile ilgili bilgiler şöyle:

3 KEZ YAPILACAK: TEOG’da nakil uygulaması üç kez yapılacak.
PUAN ÜSTÜNLÜĞÜNE GÖRE: TEOG’da nakil uygulamasına katılanların okullara yerleştirmeleri puan üstünlüğüne göre yapılacak.
ÜÇ OKUL TERCİH EDİLECEK: TEOG’da nakil uygulamasına katılanlarher nakil döneminde 3 okul tercih edebilecek.
TERCİHLERİN TÜMÜNÜ DOLDURMAK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ: TEOG’da nakil uygulamasına katılanlar mutlaka 3 tercihini de doldurmak zorunda değil. İsterlerse tek ya da iki okul da seçebilirler.
HER DÖNEM AYRI TERCİH LİSTESİ: TEOG’da nakil uygulamasının her seferinde 3 okul seçebilirsiniz ya da tek liste hazırlayıp, bunun tüm nakiller için geçerli olmasını isteyebilirsiniz.
TERCİHLERİNİZİ ONAYLATMAYI UNUTMAYIN: TEOG’da nakil uygulaması için hazırladığınız tercih listenizi geçerli olması için onaylatmalısınız. Aksi halde yaptığınız tercihler geçersiz sayılır. Tercih onayını ise herhangi bir ortaokuldan yapabilirsiniz.
HAKKINIZI KAYBETMEZSİNİZ: TEOG’da nakil uygulamasına katılan ama tercihlerinden herhangi birine yerleşemeyen okulundaki kaydını kaybetmez. Ama tercihlerinizdeki okullardan birine yerleşirseniz bir önceki okuldaki kaydınız silinir ve yeni yerleştiğiniz okula otomatik olarak yapılır.
TEOG’DA NAKİL TAKVİMİ NASIL OLACAK?
15-19 Ağustos: İlk nakil uygulaması başvurularının alınması
22 Ağustos: İlk nakil uygulaması sonuçlarının açıklanması
22-26 Ağustos: İkinci nakil başvurularının alınması
29 Ağustos: İkinci nakil başvuru sonuçlarının açıklanması
29 Ağustos-2 Eylül: Üçüncü nakil başvurularının alınması
5 Eylül: Üçüncü nakil başvuruları sonuçlarının açıklanması
5-8 Eylül: Sadece açık liseye yerleştirilen öğrenciler için il ve ilçelerde kurulan nakil komisyonlarınca başvuruların alınması
9 Eylül: Açık lisedeki öğrenciler için sonuçların açıklanması

Paylaş

Yorumlar kapatıldı