‘İşe Hazırım’ sertifika programı başladı

0

‘İşe Hazırım’ sertifika programı başladı.  ‘İşe Hazırım’ sertifika programı ile iş başvurusunda bulunan ve iş ilanlarındaki  kriterleri sağlasa da işverenlerin beklentilerini karşılamakta zorluk çeken adaylara hitap ediyor. Programın amacı, işverenlerin aradığı çalışma becerilerinin kazandırılması hedefleniyor

‘İŞE HAZIRIM’ SERTİFİKA PROGRAMI BAŞLADI

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) ile yenibiriş.com ortaklığında hazırlanan ‘İşe Hazırım’ sertifika programı eğitimleri başladı. Program, Türkiye’de ilk defa üniversite ve insan kaynakları şirketi işbirliğiyle hayata geçirildi. Amaç, yeni mezuların etkili kariyer başlangıcı yapabilmeleri, iş hayatında daha etkin çalışabilmeleri, istihdam edilebilirliklerinin güçlendirilmesi.

AKADEMİSYEN VE SEKTÖR TEMSİLCİLERİ EĞİTİM VERECEK

Programın müfredatı yenibiriş.com’un yaptığı görüşmeler doğrultusunda firmaların ihtiyaçları ve değer verdikleri kişisel donanımlar çerçevesinde şekillendi. Program İKÜ akademisyenleri ile sektörün önde gelen isimlerinin vereceği 100 saatlik derslerden oluşan eğitim modülleriyle verilecek. Kariyer Yönetimi Eğitimleri, Kişisel Becerileri Arttırmaya Yönelik Eğitimler ve İş Becerilerini Arttırmaya Yönelik Eğitimler olarak üç temel alanda toplam 11 modül var. Program sonunda adaylar, “İşe Hazırım” sertifikasını alacak. Ayrıca yenibiriş.com üzerinden yapacakları iş başvurularında işverenler tarafından “İşe Hazırım” etiketiyle öncelikli olarak görüntülenebilecek. Adaylar, özel iş ehliyetine sahip olarak ayrıcalıklı bir iş profili oluşturabilecek. Dijital insan kaynakları platformlarında kişisel markalarını da yaratma fırsatı elde edecekler.

İKÜ öğretim yönetim sistemi olan CATS platformu üzerinden ‘uzaktan eğitim’ üzerinden verilecek “İşe Hazırım” sertifika programına, www.isehazirim.com adresi üzerinden kayıtlarını yapan tüm öğrenci ve mezunlar dahil olabilecekler.

 

Paylaş

Yorumlar kapatıldı