‘Erkek’ adını tekrar aldı

0

‘Erkek’ adını tekrar aldı. Türkiye’nin en köklü okullarından biri olan İstanbul Lisesi ‘Erkek’ adını tekrar aldı. Lisenin adı 36 yıl sonra tekrar İstanbul ‘Erkek’ Lisesi oldu.

Lisenin web sayfasında isim değişikliği ile ilgili açıklamaya yer verildi. Açıklamada 1982 yılında yapılan değişiklikle İstanbul Erkek Lisesi’nin tarihi ismi İstanbul Lisesi olarak değiştirildiği hatırlatıldı.  Resmi evraklarda bu isim kullanılıyor olsa da kamuoyunda lise eskisi gibi İstanbul Erkek Lisesi olarak tanımlanmaya devam ettiğine dikkat çekildi.

 ‘ERKEK’ ADINI TEKRAR ALDI

Okul yönetimi okulun isminin tekrar eskisi gibi “Erkek” ibaresinin eklenerek, İstanbul Erkek Lisesi olarak değiştirilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) başvurdu. Okulun bu teklifi Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından kabul edildi. 36 yıl sonra lisenin adı tekrar İstanbul Erkek Lisesi oldu.

ÇİFT DİPLOMA VE HAZIRLIK SINIFI

İstanbul Erkek Lisesi öğrencilerini çift diploma ile mezun ediyor. Öğrenciler Abitur diploması alabiliyor. Almanca eğitim veren lisede hazırlık sınıfı bulunuyor. Lise öğrencilerini Liseye Geçiş Sınavı (LGS) puanına göre alıyor.

Paylaş

Yorumlar kapatıldı