LGS soruları hangi konuları kapsayacak?

0

LGS soruları hangi konuları kapsayacak? Liseye Geçiş Sınavı (LGS) 1 Haziran 2019 tarihinde yapılacak. Sınava yaklaşık 1 milyon öğrencinin girmesi bekleniyor. 1 Haziran’da yapılacak sınav için öğrenciler de veliler de gün sayıyor.

Ancak hem veli hem de öğrencilerin merak ettiği bir konu “sınavın kapsamı” ile ilgili. Malum LGS, 1 Haziran’da yapılacak ancak okullar 14 Haziran’da kapanacak. Yani sınavdan sonra da öğrenciler okula ve ders işlemeye devam edecekler.

LGS SORULARI HANGİ KONULARI KAPSAYACAK?

Bu durumda da veliler de öğrenciler de sınavın hangi tarihe kadar olan konuları kapsayacağını soruyor. Eğitim yazarı Pervin Kaplan da bu soruya yanıt veriyor. Kaplan, bu soruyu Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) sorduğunu belirterek, şöyle diyor:  “Öğrenciler sınavın yapılacağı 1 Haziran’a kadar işlenecek konulardan ve kazanımlardan sorumlu.”

HEM DEVLET HEM ÖZEL OKULLAR

LGS sonuçları 24 Haziran’da açıklanacak. LGS puanıyla sınavla öğrenci alan devlet liseleri tercih edilecek. Aynı zamanda aralarında yabancı özel liselerin de olduğu özel okullar da LGS puanıyla öğrencilerini alacak.

 

 

 

Paylaş

Yorumlar kapatıldı