Müdürlere yazılı ve sözlü sınav

0

Müdürlere yazılı ve sözlü sınav. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği taslağı müdürlere yazılı ve sözlü sınav getiriyor.

Yönetmelik taslağına göre müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı olarak ilk defa görevlendirilecekleri belirlemek amacıyla test usulü yazılı sınava girecek. Bu sınavı da MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü yapılacak.

MÜDÜRLERE YAZILI VE SÖZLÜ SINAV

Bu sınavda 100 puan üzerinden 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacak. Yapılacak yazılı sınavlara ilişkin duyuru, sınav tarihinden en az otuz gün önce Bakanlığın internet sitesinde ilan edilecek.
Yazılı sınav sonuçları, sınavın yapıldığı tarihten itibaren en geç 30 içinde yine Bakanlığın internet sitesinde duyurulacak.

60 ALAN BAŞARILI SAYILACAK

Müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı yazılı sınavı sonucunda oluşan puan sıralamasına göre en yüksek puan alandan başlamak üzere, eğitim kurumlarının boş bulunan yönetici sayısının üç katı aday sözlü sınava çağrılacak. Sözlü sınavda 100 tam puan üzerinden 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacak.

Sözlü sınav sonuçları, sınavların tamamlandığı tarihten itibaren en geç 10 iş günü içinde il milli eğitim müdürlüklerinin internet sitesinde duyurulacak.
Başarılı olan adaylardan müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı olarak görevlendirilmek isteyenlerin başvuruları elektronik ortamda alınacak.

20 EĞİTİM KURUMU TERCİH HAKKI VERİLECEK

Müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı olarak görevlendirilmek üzere başvuruda bulunanlara en fazla 20 eğitim kurumu tercih etme hakkı verilecek.

Yöneticiler dört yıllığına görevlendirilecek. Aynı unvanla, aynı eğitim kurumunda 8 yıldan fazla süreyle yönetici olarak görev yapılamayacak.

Paylaş

Yorumlar kapatıldı