Öğrenci ve öğretmenlerin teknoloji bağımlılığı araştırılacak

0

Öğrenci ve öğretmenlerin teknoloji bağımlılığı araştırılacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Yenilik ve Eğitim Teknolojileri (YEĞİTEK) Genel Müdürü Anıl Yılmaz,  öğrenci ve öğretmenlerin teknoloji bağımlılık düzeylerinin incelenmesi amacıyla saha araştırması yapılacağını açıkladı. Yılmaz, araştırma sonuçları doğrultusunda da Teknoloji Bağımlılığı Eylem Planı hazırlanacağını duyurdu.

Bilişim teknolojileri bağımlılığının etkilerinin ve zararlarının incelenmesi ve önlenmesi için kurulan araştırma komisyonu, AKP Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı başkanlığında toplandı.

ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERİN TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI ARAŞTIRILACAK

YEĞİTEK Genel Müdürü Anıl Yılmaz, bilişim teknolojileri bağımlılığı ve bu teknolojilerin kontrollü kullanımının sağlanmasına ilişkin çalışmaları sürdürdüklerini anlattı.

Anıl Yılmaz, akademik komisyonca hazırlanan Bilişim Teknolojileri ve İnternetin Bilinçli, Güvenli Kullanımı kitabı hazırlanarak, başta öğretmenler olmak üzere eğitim camiasına sunulduğunu söyledi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile internetin bilinçli ve güvenli kullanımı konulu yeni protokolün imza aşamasında olduğunu açıklayan Yılmaz, şöyle dedi:

 “Türkiye Bilişim Derneği ile siber zorbalık ve öğrencilerin sosyal medya kullanımı konularında iş birliği çalışmaları planlanmaktadır. Öğrenci ve öğretmenlerin teknoloji bağımlılık düzeylerinin incelenmesi amacıyla saha araştırması yapılarak, araştırma sonuçları doğrultusunda ilgili birimlerle ‘Teknoloji Bağımlılığı Eylem Planı’ hazırlanması planlanmaktadır.”

 

Paylaş

Yorumlar kapatıldı