Öğretmene performans notu kalkıyor, atama olacak mı?

0

Öğretmene performans notu kalkıyor. Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, ilk basın toplantısında öğretmenlerle ilgili açıklama da yaptı. Selçuk büyük tartışmalara neden olan öğretmene performans sistemi ile ilgili de “Öğretmen performans sistemini uygulamayacağız” dedi.

ÖĞRETMENE PERFORMANS NOTU KALKIYOR

Bakan Selçuk, ilk basın toplantısında bakanlığının önceliklerini dezavantajlı çocuklar ile öğretmenler olarak sıraladı. Eğitimcilerin büyük tepkisine neden olan öğretmene performans notu olarak bilinen sistemle ilgili de Bakan Selçuk açıklama yaptı. Öğretmene not verme esasına dayanan öğretmene performans uygulaması ile ilgili Selçuk, “Ben önce kendi performansımdan başlamayı tercih ederim. Öğretmene performans sistemi uygulanmayacak” dedi.

Selçuk, sözleşmeli öğretmene sağlık özrü ataması geleceğini de belirtti.

ÖĞRETMEN ATAMASI OLACAK MI?

Bakan Selçuk, yeni öğretmen ataması olup olmayacağına ilişkin bir soruyu şöyle yanıtladı:

“Siyaset mümkün ve makul olanın dengesini kurmak. Bizim şu anda deklare ettiğimiz rakam neyse odur. Ama bunun dışında bir imkan olup olmayacağı bu benim şahsi olarak tasarrufumda olan bir durum da değil. Bu konuyla ilgili beklentilerin farkındayım. Bunu elbette ilgili makama arzediyorum, arzedeceğim. Eğer bir imkan doğarsa yani mümkün olursa makul bir seviyede herhangi bir çalışma yapılabilir. Ama şu anda çok net söylüyorum böyle bir şey yok.”

Paylaş

Yorumlar kapatıldı