Oğuzkaan Koleji öğrencileri tatilde öğretmenleri eğitimde

0

Öğrenciler için henüz yaz tatili son bulmadı ama Oğuzkaan Koleji öğretmenleri için tatil bitti ve eğitim başladı. 17 Haziran 2016’da okulların kapandı, öğrenci ve öğretmenler tatile çıktı. Tatil ise öğretmenleri için bitti. Kolej öğretmenleri yeni öğretim dönemine hizmet için eğitim seminerleriyle başladı.

Oğuzkaan Koleji Yönetim Kurulu üyesi ve Eğitim Koordinatörü Hatice Yılmaz, “Ezber Bozan Günler” adıyla yapılan seminerleri şöyle anlattı: “Amaç çevre farkındalığı ve öz farkındalığı gelişmiş, sahip olduğu bilgileri harmanlayan, çok yönlü düşünüp yaratıcılığını ortaya koyan ve duygusal zekâsını kullanabilen eğitimciler yetiştirmek”

Yılmaz Oğuzkaan Koleji öğretmenlerinin toplam 30 saat sürecek hizmet içi eğitimden geçtiklerini söyledi. Yılmaz, “Öğrencilerimize çağdaş eğitim verebilmeleri için öğretmenlerimizin de kendilerini mutlaka yenilemeleri ve geliştirmeleri gerekiyor. Bu yıl, diğer yıllardan farklı olarak programın ilk dersi olarak beden eğitimi dersini seçtik. Tüm öğretmen ve yöneticilerimizin katılımı ile yapılan, dans ve ritim temalı bu etkinlik, herkes tarafından çok sevildi” dedi.

Oğuzkaan Koleji öğretmenlerinin 2 hafta sürecek eğitimlerinde yapılacak atöyle çalışmaları şöyle: Duygusal Zekâ, Çatışma Çözme Becerileri, Kendilik Gelişimi, Stres ile Baş Etme Becerileri, Dinleme Sanatı, Yaşam Boyu Eğitim gibi başlıklarda verilen eğitimlerin yanında Olumlu Okul İklimi, Öğrenmenin Sahibi, Değişimin Anahtarları, Sınıfta Çok Sesli Orkestrayı Yönetebilmek.

Paylaş

Yorumlar kapatıldı