Okul profili çalışması başlayacak

0

Okul profili çalışması başlayacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk her ay bir başka somut proje açıklayacaklarını söyledi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da son haftalardaki konuşmalarında her ay somut bir proje açıklayacağını dile getirdi. Selçuk’un açıklamalarına göre bu ay açıklanması gereken proje “Okul Profili” çalışması olacak.

OKUL PROFİLİ ÇALIŞMASI BAŞLAYACAK

İşte Selçuk’un konuyla ilgili açıklamaları:

2023 vizyonu çerçevesinde ele aldığımız birçok altyapı dinamikleri var. Bunlar önümüzdeki haftalarda, aylarda her ay somut olarak sizinle paylaşılacak. Biz bu senenin kasım ayına kadar hangi hafta, hangi ay, hangi somut projeyi, çalışmayı hayata nasıl geçireceğimizin bütün ayrıntılarını kamuoyuyla paylaşacağız.

OKULLARIN MR’I ÇEKİLECEK

Bunlardan biri de Okul Profili değerlendirme çalışması. Türkiye’deki bütün resmi okullarımızın belli parametreler çerçevesinde tabiri caizse MR’ının çekilmesi ve bunun mobil olarak izlenmesi, her bir okulumuzun her bir ihtiyacının somut olarak takip edilmesi ve ihtiyaçlarının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanması konusunda hem mali hem de idari tedbirlerimizi almış vaziyetteyiz.

‘ZAYIF OKULLAR’ İÇİN YOL HARİTASI

Bu süreç içerisinde okullarımızın hangisinde ne tür problemler, ihtiyaçlar olduğunu izleme, değerlendirme ve bunların gelişmesi konusunda asla bir rekabet söz konusu olmaksızın gelişmesi konusunda bir Türkiye ortak modeli çıktı. Bunun pilot çalışmaları şubat ayında başlıyor ve pilot çalışmaların sonucunda da önümüzdeki öğretim yılında ülkedeki bütün okullarımızın takibiyle ilgili başka bir veriye dayalı yönetim sistemine geçiyoruz. Böylece büyük ölçekli ve uluslararası akreditasyon yapılarına uyumlu bir model de hayata geçmiş olacak. Hayata geçtiğinde de okullarımızın özellikle imkanı daha zayıf olan okullarımızın iyileştirilmesi için bir yol haritasına da sahip olmuş olacağız.” 

 

Paylaş

Yorumlar kapatıldı