ÖSYM arıza yaptı Sayıştay sınavı iptal edildi

0

ÖSYM arıza yaptı Sayıştay sınavı iptal edildi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından (ÖSYM) bugün Esenboğa e-Sınav merkezinde yapılacak Sayıştay Başkanlığı Sayıştay Denetçi Yardımcısı Adaylığı Eleme Sınavı sistem arızası nedeniyle ertelendi. Sınavın ertelenmesine sosyal medyada büyük tepki geldi. 4 bin 500 adayın gireceği sınavda hatanın gerekçeleri sorgulanırken, ÖSYM’ye de ‘işini iyi yap’ mesajları yazıldı.

ÖSYM ARIZA YAPTI SAYIŞTAY SINAVI İPTAL EDİLDİ

Bugün Ankara Çetin Emeç, Ankara Esenboğa, İstanbul ve İzmir e- Sınav merkezlerinde Sayıştay Eleme Sınavı yapılacaktı. Sınav Ankara Çetin Emeç, İstanbul ve İzmir e-Sınav merkezlerindeki herhangi bir sıkıntı yaşanmadan tamamlandı. Ancak Esenboğa e-Sınav merkezinde, sınav başlamadan önce sistem arızanın giderilmesi için çalışmaların uzadı. Çalışmaların bir türlü sonuçlanmaması üzerine de Esenboğa e-Sınav merkezindeki adaylar, sınavın ertelenmesi talebinde bulundu.

ÖSYM Yönetim Kurulu da Esenboğa e-Sınav merkezindeki 4 bin 500 adayın katılacağı sınavın ertelenmesine ve ilerideki bir tarihte tüm mağduriyetleri giderecek şekilde yapılmasına karar verdi.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ VAR

Sosyal medyada ise sınav barkodlarının okunamaması yüzünden sınavın iptal edildiğinin yanı sıra görevlilerin sistemi kullanmayı başaramadıkları için iptal edildiği dile getirildi. Sınavın iptali tepki çekti.

Paylaş

Yorumlar kapatıldı