Tercih döneminde ÖSYM Başkanı MEB’e bakan yardımcısı oldu

0

Tercih döneminde ÖSYM Başkanı MEB’e bakan yardımcısı oldu. Üniversite tercihlerinin devam ettiği dönemde ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer‘in Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) Bakan Yardımcısı olarak atanması şaşkınlık yarattı. Göreve geleli henüz bir yıl bile dolmadan ÖSYM Başkanı’nın görevinin değişmesine kimse anlam veremedi.

TERCİH DÖNEMİNDE ÖSYM BAŞKANI MEB’E BAKAN YARDIMCISI OLDU

Milli Eğitim Bakan Yardımcılıkları görevine getirilen iki isimden biri Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer oldu. İkinci bakan yardımcısı ise  YÖK Denetleme Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Safran oldu.

GÖREVE GELELİ BİR YIL BİLE OLMAMIŞTI

Prof. Dr. Mahmut Özer, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü olarak görev yaparken geçtiğimiz ekim ayında ÖSYM’ye başkan olarak atanmıştı. Göreve geldikten sonra Özer, ÖSYM sınavlarına ilişkin tüm verileri de kamuoyuna açtı. Geçmiş yılların soru ve cevaplarını yayımladı, tüm sınavlarla ilgili de değerlendirme raporları hazırladı.

Henüz görevde bir yılını bile doldurmadan ÖSYM’den alınması ise şaşkınlık ile karşılandı. Üstelik de üniversite tercihlerinin başladığı bu dönemde Özer’in ÖSYM Başkanlığı yerine Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) kaydırılması  “Terfi mi yoksa ÖSYM için başka birine mi yer açıldı” yorumlarına neden oldu.  

 

Paylaş

Yorumlar kapatıldı