ÖSYM gece yarısı sürprizi yaptı: YKS sonuçları açıklandı

0

ÖSYM gece yarısı sürprizi yaptı: YKS sonuçları açıklandı. 2.5 milyondan fazla adayın heyecanla beklediği Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları açıklandı. ÖSYM sonuçları 1 gün önce yine gece yarısından sonra açıkladı. Adaylar ÖSYM’nin sitesinden 2019 YKS sonuçları görebilecek.

Adayların sonuç belgelerinde puanlarıyla birlikte başarı sıralarını da yer aldı.

 

ÖSYM GECE YARISI SÜRPRİZİ YAPTI: YKS SONUÇLARI AÇIKLANDI

2019 YKS sonuçları 18 Temmuz’da açıklanacaktı. Ancak ÖSYM sonuçları 1 gün önce açıkladı. Ama eski geleneği sürdürdü. Yine sonuçlar gece yarısından sonra açıklandı. 2019 YKS sonuçları ise saat 01.15’te açıklandı.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün Twitter hesabından yaptığı paylaşımla YKS sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Aygün, adayların sonuçlarını ÖSYM sitesinde öğrenebileceklerini belirtti.

SAYISAL VERİLER PAYLAŞILMADI

ÖSYM, YKS sonuçlarıyla ilgili sayısal verileri henüz paylaşmadı. Bu bilgilerin gün içinde paylaşılması bekleniyor.

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

YKS tercihleri  23-29 Temmuz tarihleri arasında yapacak. Ön lisans programlarını tercih edebilmek veya özel yetenek gerektiren lisans programlarına ön kayıt yaptırabilmek için TYT’den en az 150 puan almak gerekiyor. Engelli öğrenciler ise 100 ve üzeri puan aldıklarında özel yetenek gerektiren lisans programlarına başvuru hakkını elde edebilecek. 

Merkezi yerleştirme yapılan lisans programlarını tercih edebilmek için de ilgili puan türünde en az 180 puan alma kıstası bulunuyor.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacak.

Paylaş

Yorumlar kapatıldı