Selçuk: ‘Vazifeni yap’ diyor hepimize

0

Selçuk: ‘Vazifeni yap’ diyor hepimize. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Şanlıurfa ziyaretinda dördüncü sınıfa giden kız öğrencinin kendisine hediye ettiği kağıttan lalenin fotoğrafını Twitter hesabından paylaştı. Selçuk lale fotoğrafıyla birlikte şu mesajı paylaştı: Bu çiçeği bana boşuna vermiş olamaz. ‘Vazifeni yap’ diyor hepimize nazikçe.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nü sosyal medya hesabından “Urfa’da bir lale” notuyla paylaştığı mesajla kutladı.

SELÇUK: ‘VAZİFENİ YAP’ DİYOR HEPİMİZE

Selçuk’un, geçen hafta Şanlıurfa ziyaretinde dördüncü sınıfa giden bir kız öğrenci kağıttan lale hediye etmişti. Selçuk, kağıttan lalenin fotoğrafını da paylaştığı mesajında şunlara yer verdi:

4. SINIF ÖĞRENCİSİ HEDİYE ETTİ

“Urfa’da bir kız öğrenci uzattı bu laleyi. Dördüncü sınıfa gidiyor. Orada yaptı, gözlerimin önünde. Getirdiğimden beri masamın üzerinde tutuyorum. Baktıkça hayret ediyorum; ona boş bir kağıt vermişiz, o katlayıp laleye dönüştürmüş. Boş bir kağıdı elleriyle laleye dönüştürebiliyorlar. O zaman bizim o sınıfları lale bahçesine dönüştürmemiz lazım. Bu çiçeği bana boşuna vermiş olamaz. ‘Vazifeni yap’ diyor hepimize nazikçe.”

Selçuk, her sabah masaya oturduğunda öğrencinin hediye ettiği kağıttan laleye baktığını söyledi. Selçuk, “Sizinle de paylaştım ki aslı bende, sureti sizde dursun” dedi.

 

Paylaş

Yorumlar kapatıldı