SEV İlköğretim kurumları 20 yaşında

0

SEV İlköğretim kurumları 20 yaşında. Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın (SEV) çatısı altında hizmet veren SEV İlköğretim Kurumları bu yıl 20. yaşına bastı.

SEV İLKÖĞRETİM KURUMLARI 20 YAŞINDA

Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV) Genel Müdürü Binnur Karademir, her biri neredeyse bir buçuk asrı geride bırakan Üsküdar Amerikan Lisesi, Tarsus ve İzmir Amerikan Kolejleri ile üç yıl önce açılan SEV Amerikan Koleji’nin de SEV çatısı altında hizmet verdiğini hatırlatarak, şunları söyledi:

“Üsküdar, İzmir ve Tarsus SEV İlköğretim Okulları, yüzyılı aşkın bir süredir eğitim veren liselerimizden gelen eğitim tecrübemizle ilköğretim öğrencileri yetiştirmek üzere 1997 yılında kuruldu. Bu yıl okullarımızın 20 yılı geride bıraktığını görmenin gururunu yaşıyoruz. Bugüne kadar ortaokullarımızdan 3 bine yakın mezun verdik. İzmir, Üsküdar ve Tarsus SEV ilkokul ve ortaokullarımızda yaklaşık 2 bin 300 öğrencimiz, 20. yılın ilk gününe büyük bir coşkuyla başladı. SEV İlköğretim Kurumları’nda bugün binlerce çocuk yarınlara tam donanımlı bireyler olarak hazırlanıyorlar. Vakıf olarak, ‘Eğitimde Mükemmeliyet’i yakalamaları için okullarımıza, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize, her türlü desteği veriyoruz. Öğrencilerimizi anaokulundan alıp ortaokul sonuna kadar gelişimlerini izleyip potansiyellerini ortaya çıkarıyor ve onları liseye hazırlıyoruz.”

 

 

 

SEV Amerikan Koleji’nin (SAC) 2014 yılında eğitime başladığını ve bir buçuk asır sonra açılan ilk Amerikan Koleji olduğunu hatırlatan Karademir, şöyle konuştu:

“SAC’ye TEOG ile gelen öğrencilerin yanı sıra SEV İlköğretim Okullarımızdan geçiş hakkının bulunması,hem ilköğretim kurumlarımıza olan talebi artırıyor hem de öğrencilerimizin aynı eğitim geleneği ile lise eğitimlerini tamamlamalarını mümkün kılıyor.SEV İlköğretim Okulları olarak tam 20 yılı geride bıraktığımız bu yeni eğitim ve öğretim yılı,ülkemiz, okullarımız ve öğrencilerimiz için huzurlu ve başarılarla dolu bir yıl olsun.”

Paylaş

Yorumlar kapatıldı