SEV öğrencileri 52 madalya ile döndü

0

SEV öğrencileri 52 madalya ile döndüler.  Üsküdar SEV Ortaokulu öğrencileri ABD ve Bulgaristan’da düzenlenen iki ayrı turnuvada toplam 52 madalya aldı.

Üsküdar SEV öğrencileri, Yale Üniversitesi’nde düzenlenen World Scholars Cup’tan (Dünya Bilginler Kupası) 41 madalya kazandı. Bulgaristan’daki “Mathematics Without Borders” adlı matematik yarışmasından da öğrenciler 11 madalya kazandı.

SEV ÖĞRENCİLERİ 52 MADALYA İLE DÖNDÜ

Böylece öğrenciler iki ayrı turnuvadan 52 madalya kazanarak, döndüler. 

Öğrenciler, bölgesel aşamada 500 öğrenci, uluslararası ayağında 50‘den fazla ülke ile 2 bin 500 öğrenciye ulaşan World Scholars Cup turnuvasında yarıştı. Öğrenciler, genel kültür ve iyi İngilizce gerektiren yarışmanın Türkiye’de düzenlenen ‘bölgesel’ etabını başarıyla tamamladı. Sonra  Barselona’da düzenlenen ‘global’ aşamayı aştı. En zor kısmı olan ve ABD’nin Yale Üniversitesi’nde düzenlenen ‘şampiyonlar’ aşamasına katıldı.

YALE’DE ŞAMPİYONLAR LİGİNDE

Toplamda 57 ülkeden 2 bin 100 şampiyonun katıldığı Yale Üniversitesi’ndeki turnuvanın son aşamasında yarışan Üsküdar SEV’in 7. ve 8. sınıf öğrencileri, bir yıl süren bu  maratondan 17 altın ve 24 gümüş olmak üzere toplam 41 madalya aldı.

MATEMATİKTE YARIŞTILAR

Üsküdar SEV Ortaokulu’nun 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri ise Bulgaristan’da düzenlenen “Mathematics Without Borders” adlı matematik yarışmasının sonbahar oturumuna katıldı. Öğrenciler, 2 altın, 2 gümüş ve 7 bronz madalya ile toplam 11 madalya aldı.

 

Paylaş

Yorumlar kapatıldı