Sözleşmeli öğretmenlik taban puanları ne oldu?

0

Sözleşmeli öğretmenlik taban puanları ne oldu? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) sözleşmeli öğretmenlik için taban puanları açıkladı. Milli Eğitim Bakanlığı, atamasını yapacağı 20 bin sözleşmeli öğretmen için belirlediği puanları internet sitesinden duyurdu.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK TABAN PUANLARI NE OLDU?

Öğretmenler için aranan taban puanlar alanlara göre belirlendi. Sözlü sınav yerlerini de daha önce açıklayan bakanlık, atanacak kadronun 3 katı öğretmeni sınava çağırıyor.

SÖZLÜ SINAV YERLERİ BELİRLENDİ

Sözlü sınav sonucunda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapma hakkını elde edecek. Bu adaylar en fazla 20 eğitim kurumu için elektronik ortamda tercihte bulunabilecek.

Tercihler, aynı il veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecek. Tercihler herhangi bir il veya ilçe milli eğitim müdürlüğüne onaylatılacak.

SINAVLAR 12-30 HAZİRAN TARİHLERİNDE

Açıklanan başvuru takvimine göre, sözlü sınavlar, 12-30 Haziran’da yapılacak ve sonuçlar 4 Temmuz’da ilan edilecek. Sözlü sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar, 8-10 Temmuz’da alınacak, 16 Temmuz 2019’da sonuçlandırılacak.

Tercihlerin alınması ve atama işlemi ile ilgili tarihler, Bakanlıkça daha sonra açıklanacak.

 

Paylaş

Yorumlar kapatıldı