Tatil bitti, 18 milyon öğrenci okula dönüyor

0

Tatil bitti, 18 milyon öğrenci okula dönüyor. İki haftalık yarıyıl tatilinin sonu geldi. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci ile 1 milyonu aşkın öğretmen iki haftalık yarıyıl tatilinin ardından yarın ders başı yapacak. 

TATİL BİTTİ, 18 MİLYON ÖĞRENCİ OKULA DÖNÜYOR

2019-2020 eğitim öğretim döneminin ikinci yarısı yarın başlıyor. İkinci ara tatil ise 6-10 Nisan’da ara tatil yapılacak. İkinci yarıyıl 19 Haziran 2020 Cuma günü son bulacak ve ardından yaz tatili başlayacak. Öğrenciler bu hafta 11 haftalık yaz tatiline girilecek.

İkinci yarıyılın açılış törenine ise Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yarın eski TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın çocukları tarafından yaptırılarak Milli Eğitim Bakanlığına devredilen Tuzla Binali Yıldırım İlkokulu’nun açılış törenine katılacak.

LGS VE YKS VAR

İkinci dönem ise yaklaşık 4.5 milyon öğrencinin katılacağı lise ve üniversite sınavları olacak. 7 Haziran’da yapılacak Liseye Geçiş Sınavı’na (LGS) 8’nci sınıfta okuyan yaklaşık 1.8 milyon öğrencinin katılımı bekleniyor.

2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ise yaz tatilinin başlamasının ertesi günü yapılacak. 20 Haziran’da tüm öğrencilerin katılacağı Temel Yeterlilik Testi (TYT) 21 Haziran’da ise Alan Yeterlilik Testi (AYT) ile Yabancı Dil (YDT) yapılacak. Bu sınavlara da yaklaşık 2.5 milyon öğrenci girecek.

 

 

Paylaş

Yorumlar kapatıldı