TEOG’da son nakil uygulaması açık lise öğrencilerine

0

TEOG’da son nakil uygulamasının sonuçları 5 Eylül’de açıklanacak. Ardından da son bir nakil uygulaması daha olacak. TEOG’da son nakil uygulamasına ise yalnızca açık lise öğrencileri katılacak.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi-TEOG yerleştirmeleri kapsamında tüm öğrencilerin katıldığı 3 nakil uygulaması yapıldı. Bu uygulamaya tercih listesinde yerleştiği okuldan daha üst puanlı okula geçmek isteyen, yerleşemediği için açık liseye otomatik kaydedilen ve özel liseye kayıt yaptıran öğrenciler katıldı.

SONUÇLAR 5 EYLÜL’DE AÇIKLANIYOR

3 kez yapılan nakil uygulamasının her birinde velilerin 3 okul tercih hakkı oldu. Tüm öğrencilerin katılımına açık olan TEOG’da 3’üncü dönem yerleştirme sonuçları 5 Eylül’de açıklanacak. Öğrenciler nakil başvurularında yerleştirme sonuçlarını Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) sitesinden e-okul üzerinden görebilecek. Eğer bu son nakil uygulamasında öğrenci bir okula yerleştiyse kaydı da otomatik olarak o okula geçmiş olacak. Kayıt aldırmak için velilerin yapması gereken herhangi bir işlem bulunmuyor. Nakil başvurusundaki okullardan birine yerleşemeyen öğrencilerin kayıtları ise okullarında kalacak.

TEOG’DA SON NAKİL ÖRGÜN EĞİTİMDEKİLERİ KAPSAMAYACAK

Bundan sonra artık TEOG’da nakil uygulaması artık örgün eğitimdeki öğrencileri kapsamayacak. Tercihlerine yerleşemedikleri için örgün eğitimin dışına çıkan ve açık liseye kayıtları yapılan öğrenciler TEOG’da son nakil uygulamasına katılacak. Tüm öğrencilerin katıldığı 3’üncü nakil sonuçlarının açıklanmasından sonra açık liseye yerleştirilen öğrenciler il ve ilçelerde kurulan nakil komisyonlarına başvuracak. TEOG’da son nakil başvuruları 5-8 Eylül tarihleri arasında alınacak. Bu nakillerin sonuçları ise 9 Eylül’de açıklanacak. Bu TEOG’da son nakil uygulamasında da bir örgün eğitim kurumuna yerleşemeyen  açık lisedeki öğrenciler için seçenek özel okul olacak.

Paylaş

Yorumlar kapatıldı