Üniversitelerde bahar dönemi uzaktan yapılacak

0

Üniversitelerde bahar dönemi uzaktan yapılacak. Koronavirüs nedeniyle 23 Mart’tan bu yana 18 milyon ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisi gibi yükseköğretim kurumları öğrencileri de uzaktan eğitim alıyor. Yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağını merak eden öğrencilerin bu sorusu yanıtlandı. Üniversitelerde bahar dönemi uzaktan yapılacak.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, 20-21 Haziran tarihlerinde yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) 25-26 Temmuz tarihlerine erteleneceğini duyururken, üniversitelerde tatilin sürüp sürmeyeceğine ilişkin de bilgi verdi.

ÜNİVERSİTELERDE BAHAR DÖNEMİ UZAKTAN YAPILACAK

Saraç, üniversitelerde bahar döneminde yüz yüze eğitimin yapılmayacağını söyledi. Saraç, “Bu sene bahar dönemi eğitim öğretim sürecini sadece uzaktan eğitim, açık öğretim ve dijital öğretimle sürdürmeye karar verdik” dedi.

YAZ OKULLARI YAPILACAK

Saraç, üniversite eğitiminin nasıl yapılacağına ilişkin şöyle dedi: “Uzaktan eğitim, açıköğretim ve dijital öğretimle sunulamayacak program, ders ve uygulamalı dersler yaz aylarında tamamlanacak.”

Üniversitelerde uzaktan eğitimin lisans, ön lisans ve lisans üstü tüm eğitim öğretim düzeyleri için geçerli olduğunu söyleyen Saraç, “Bu hususta asla ihmalkarlık olmasın istiyoruz” dedi.

YKS KONULARI NE OLACAK?

Saraç, ertelenen YKS’de sınavın kapsamının değişip değişmeyeceği sorusuna da şu yanıtı verdi:

“Soruların kapsamı ve alanları Milli Eğitim Bakanlığı ile uyum içinde, onlardan gelen tekliflere göre şekillenecek. Sınava girecek öğrencilerimiz rahat olsun, daha önce yapılan çerçevede bir sınav olacaktır.

Paylaş

Yorumlar kapatıldı