WhatsApp’tan paylaşılan ‘torpil listesi’ iddiasına inceleme

0

WhatsApp’tan paylaşılan ‘torpil listesi’ iddiasına inceleme. Denizli’de okul müdür ve müdür yardımcılarıyla ilgili ‘torpil listesi’ iddiasına inceleme başlatıldı. Diken’de yer alan habere göre Acıpayam İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çiçekdemir’in daha sınav yapılmadan, ilçedeki okullara temmuz ayında atanacak okul müdür ve müdür yardımcılarının listesini yanlışlıkla WhatsApp’tan ‘okul müdürleri’ grubuna gönderdiği ileri sürüldü.

Bu liste kısa sürede ‘elden ele’ yayılırken haberlere de konu oldu. Bazı isimlerin ve atanacakları okulların yer aldığı belirtilen liste‘torpil listesi’ olarak nitelendirildi.

 

‘EMEK HIRSIZLIĞI’

 

Eğitim-İş Sendikası Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan, listenin kendilerine de ulaştığını belirterek gerekli şikayetleri yaptıklarını, suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Aydoğan, “Bu emek hırsızlığına, kadrolaşmaya göz yummayacağız. Bakanlık maalesef liyakatsiz idareci atıyor. Liyakatsiz, beceriksiz, ‘Benden olsun’ anlayışındaki idareciler, torpil listesini yanlışlıkla paylaşmış” dedi.

 

İNCELEME BAŞLATILDI

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ise iddialarla ilgili inceleme başlattıklarını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın müdür ve müdür yardımcılarıyla ilgili mülakat sınavları dün başladı. Sınavların ardından puanların açıklanacak daha sonra ise tercih döneminin ardından temmuzda atamalar yapılacak.

Paylaş

Yorumlar kapatıldı