Yaz tatili en iyi nasıl geçirilir?

0

Yaz tatili en iyi nasıl geçirilir? Okulların kapanmasıyla birlikte 18 milyon öğrenci için de 3 ay sürecek yaz tatili başladı. Peki yaz tatili nasıl geçirilmeli? En verimli yaz tatili geçirme önerileri nedir? Nesibe Aydın Okulları PDR uzmanları yaz tatiliyle ilgili önerilerini şöyle sıralıyor:

 

YAZ TATİLİ EN İYİ NASIL GEÇİRİLİR?

Uzun yaz günlerinin etkisiyle çocukların artan enerjilerini, toprakla daha çok temas edecekleri açık hava spor aktiviteleri ile atmaları, müzik ve resim gibi sanat dallarıyla da ilgilenmeleri gerekiyor. Çocuklar ve gençler sabah uykusunun tadını çıkarmalı.

AİLELERİYLE ZAMAN GEÇİRENLER MUTLU OLUYOR

Tatillerini aileleri ve sevdikleriyle geçiren, bu zaman dilimlerinde mutlu anılar biriktiren öğrencilerin duygusal zekâ gelişiminin kuvvetlendiğini belirten uzmanların velilere en büyük tavsiyesi ise, çocuklarıyla birlikte vakit geçirmeleri. Tatil ya da seyahat planı yapılırken çocukların da fikrinin alınmasının öneminden bahseden uzmanlar, ortak alınan kararların bireyin sorumluluk duygusunun gelişimine de katkıda bulunacağını söylüyorlar.

ÖĞRENME KAYBI YAŞAMAMAK İÇİN

Uzmanlar ayrıca, tatillerin sadece eğlenceden ibaret olmadığını, öğrencilerin tatil dönemi içerisinde öğrenme kaybı yaşamamaları için, 2017 – 2018 öğretim yılı içerisinde öğrendikleri konuları, uygulamalar yaparak tekrar etmeleri gerektiğini söylüyorlar. Konu tekrarlarının yaş grupları dikkate alınarak, günde 50 dakikadan az olmayan zaman dilimleriyle yapılmasını tavsiye ediyorlar.

Paylaş

Yorumlar kapatıldı