YKS konuları belli oldu: 12 sınıfın birinci dönemini kapsayacak

0

YKS konuları belli oldu: 12 sınıfın birinci dönemini kapsayacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda sorulacak soruların müfredat kapsamıyla ilgili günceleme yaptı. Öğrenciler, 12. Sınıfın birinci döneminde işlenen konulardan sorumlu olacak.

MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı, ÖSYM Başkanlığı’na YKS için soru hazırlamada dikkate alması gereken müfredat kapsamını güncelleyen yazıyı gönderdi.

YKS KONULARI BELLİ OLDU: 12 SINIFIN BİRİNCİ DÖNEMİNİ KAPSAYACAK

Buna göre, 2020 YKS’ye girecek adaylar  9, 10 ve 11’inci sınıf müfredatlarına ek olarak 12’nci sınıf öğretim programlarının sadece birinci döneminden sorumlu olacak. Bu durum sadece lise son sınıf öğrencilerini değil, sınava girecek mezunlar için de geçerli.

BAKAN SELÇUK NE DEDİ?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, 2020 YKS’ye girecek olan adayların 9., 10., 11. sınıf müfredatları ile 12. sınıfın birinci döneminden sorumlu olduklarını söyledi. Bakan Selçuk, açıklaması şöyle:

“YKS’ye hazırlanan öğrencilerimiz de rahat olsunlar. 

YÖK ve ÖSYM Başkanlığımız ile koordineli bir şekilde tüm önlemleri alıyoruz.

Buna göre 12. sınıf öğrencilerimiz; 9., 10., 11.sınıf müfredatlarına ek olarak 12. sınıf derslerinin sadece birinci döneminden sorumlu olacaklar.”

YKS: 25-26 TEMMUZ’DA YAPILACAK

Yaklaşık 2.5 milyon adayın katılacağı 20-21 Haziran tarihinde yapılacak YKS YÖK’ün kararıyla 25-26 Temmuz tarihine ertelenmişti. Adayların en çok merak ettiği ise YKS sorularının kapsamı olmuştu. Liseye Geçiş Sınavı’nda (LGS) öğrenciler sadece birinci dönem müfredatından sorumlu olunca adaylar da YKS için bunun geçerli olup olmadığını merak ediyordu. Bu konu Bakan Selçuk’un açıklamalarıyla netleşmiş oldu.

 

Paylaş

Yorumlar kapatıldı

  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d