YÖK ilana çıktı, 11 üniversiteye rektör arıyor

0

YÖK ilana çıktı, 11 üniversiteye rektör arıyor. 11 üniversiteye rektör aranıyor. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) 11 üniversiteye rektör atanacağını açıkladı. YÖK’ün internet sitesinde, 11 üniversite için rektör adaylığı başvuru ilanı yayımlandı.

Buna göre rektör aranan üniversiteler şöyle: Adıyaman Üniversitesi. Aksaray Üniversitesi. Amasya Üniversitesi. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi. Düzce Üniversitesi. Hitit Üniversitesi. Kastamonu Üniversitesi. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi. Ordu Üniversitesi. Süleyman Demirel Üniversitesi. Yozgat Bozok Üniversitesi.

YÖK İLANA ÇIKTI, 11 ÜNİVERSİTE REKTÖR ARIYOR

Cumhurbaşkanlığı kararnamelerinde rektör adayları için belirlenmiş şartları taşıyan adaylar, bugünden itibaren 26 Nisan Cuma günü mesai bitimine kadar YÖK Başkanlığına başvuruda bulunabilecek.

Başvurular bizzat veya posta ile yapılabileceği gibi “rektoraday@yok.gov.tr” adresine elektronik posta yoluyla da gerçekleştirilebilecek.

Adaylar başvurularında, profesör olarak çalışmış veya çalışıyor olduklarına dair belge ile Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nde bulunan, “Kamuda ve/veya sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmak kaydıyla uluslararası kuruluşlar ile özel sektörde veya serbest olarak en az beş yıl çalışmış olmak” şartını sağladığını gösterir belge gibi dokümanları da hazır bulunduracak.

Paylaş

Yorumlar kapatıldı