Zeka ve akıl oyunları için özel derslik

0

Zeka ve akıl oyunları için özel derslik. Florya’daki kampusunda anasınıfından lise son sınıfa kadar eğitim sunan Uğur Koleji, sadece derslerle değil öğrencilerinin gelişimlerine katkıda bulunuyor.

Yeni eğitim dönemine robotik tasarım, kodlama ve 3 boyutlu tasarım ekipmanları ile başlayan kurum ğrenciler için zekâ geliştirici materyallerin yer aldığı, akıl oyunları derslerinin gerçekleştirildiği özel etkinlik sınıfı açtı.

ZEKA VE AKIL OYUNLARI İÇİN ÖZEL DERSLİK

Zeka ve akıl oyunları için derslik açılmasının nedeni öğrencilerin analitik düşünme becerisini geliştirmek, hızlı ve doğru karar verme yeteneğini artırmak. Matematik ve görsel sanatlar bölümlerinin de katkılarıyla hazırlanan Akıl Oyunları Dersliği dış kapısından içindeki duvarlara kadar, öğrencilerin ilgisini çekecek şekilde özel olarak boyandı. Dersliğin masaları hem bireysel hem de takım oyunlarının rahatlıkla oynanmasına imkân sağlayacak şekilde düzenlendi. Sınıfta Quarto, Katamino, Cubic Race gibi 30 çeşitten fazla eğitici ve yaratıcı oyun seti yer alıyor.

Matematik öğretmenleri kadrosuyla yürütülen akıl oyunları derslerinde, öğlen tatili, teneffüs ve boş vakitlerinde öğrencilerin zaman geçirebilmeleri mangala, tangram, pentamino, Q-bitz , quarto, reversi ve shapy gibi akıl ve zekâ oyunları alındı.

Özel Uğur İlköğretim Okulu Müdürü Osman Çebi şöyle dedi: “Biz eğitimciler olarak onları mümkün olduğunca daha faydalı aktivitelerin içinde görmek istiyoruz. Okulumuzda akıl oyunları kulübü kurmuştuk. Şimdi de onlar için özel bir sınıf açtık.”

Paylaş

Yorumlar kapatıldı