2018 YKS cevap kağıtları ve sorular erişime açıldı

0

2018 YKS cevap kağıtları ve sorular erişime açıldı. ÖSYM, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) giren adayların cevap kağıtlarını ve sorularını erişime açtı. Adaylar bu bilgileri 10 gün süreyle görebilecek.

ÖSYM yaptığı açıklamada 30 Haziran 2018 tarihinde 2018-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi’nin (TYT) uygulandığını hatırlattı. 1 Temmuz 2018 tarihinde 2018-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) yapıldığı vurgulandı..

2018 YKS CEVAP KAĞITLARI VE SORULAR ERİŞİME AÇILDI

ÖSYM açıklamasında şunlar yer aldı:

“Sınavına giren adayların cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları, sınav soruları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla açıldı Adaylar bu bilgilere  ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 03 Ağustos 2018 tarihinde saat 14.15’den itibaren 10 gün süreyle erişebilecek.

BİLGİLERE NASIL ULAŞABİLECEKSİNİZ?

Adaylar, önce ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yapacak. Ardından ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçecek. Burada sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebilecek.

Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebilecek.

Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntüleniyor. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösteriliyor.

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılıyor. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

 

Paylaş

Yorumlar kapatıldı