Kampus sayısı 130’a öğrenci ise 90 bine çıkıyor

0

Kampus sayısı 130’a öğrenci ise 90 bine çıkıyor. Doğa Koleji, Konya’daki 2. Kampusunu Beyşehir’de açıyor. Böylece okulun, kampus sayısı 130’a, öğrenci sayısı da 90 bine çıkıyor. Anaokulu, ilkokul, ortaokul, Anadolu ve fen liselerini bünyesinde barındıracak olan Beyşehir Kampusu 2019-2020 öğretim yılında ilk öğrencilerini alacak.

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle öğrencilerin kampusta akademik eğitimlerinin yanı sıra basketbol, voleybol, yüzme, step, jimnastik, futbol gibi sportif faaliyetlerle fiziksel gelişimlerinin de sağlanacağını belirtti.

KAMPUS SAYISI 130’A ÖĞRENCİ İSE 90 BİNE ÇIKIYOR

Lüle şöyle konuştu: “Anaokulunda başlayan ve haftada 20 saati bulan İngilizce eğitimlerimizi sosyal yeterlilik çerçevesinde şekillendirirken, global düşünme becerilerini kazandırmaya yönelik çok yönlü bir eğitim programı uyguluyoruz. Uluslararası standartlardaki sertifikalı yabancı dil eğitim sistemiyle öğrencilerimizi, sadece iletişim kurmayı öğrenerek değil, edindikleri vizyonla dünya vatandaşı olma özelliklerine sahip bireyler olarak yetiştiriyoruz.”

Kampus bünyesinde kapalı yüzme havuzu, buz pisti, konferans salonu, çalışma salonları ve kütüphaneler, kapalı spor salonu, açık spor sahaları, 3D laboratuvarı, kodlama robotik dersliği, çok amaçlı spor salonu, jimnastik salonu, Ekoloji sınıfı, Fizik, Kimya, Biyoloji laboratuvarları, satranç sınıfı, t-MBA meclis sınıfı yer alıyor. 36 derslikten oluşan kampus, 13 dönüm arazi üzerinde 9.430 metrekare kapalı alanda yer alıyor.

YENİ ÖĞRETİM YILINDA 6 YENİ KAMPUS

Kampus sayısı 130’a çıkan kurum, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında İzmir Torbalı, Ankara Bağlıca, Konya Beyşehir, Çanakkale Biga, Giresun ve Adıyaman’da 6 yeni kampus açılacak.

 

 

 

Paylaş

Yorumlar kapatıldı