Kodlama ve robotik eğitimi Garanti’den

0

Kodlama ve robotik eğitimi Garanti’den. Garanti Bankası’nın çocuklara yönelik kodlama ve robotik eğitimi sürüyor. Garanti Bankası çocuklara teknoloji ve yaratıcılık kültürünü aşılamak, 21. yüzyılın becerilerini kazandırmak amacıyla kodlama ve robotik eğitimi veriyor.

Garanti Bankası, çocuklara teknoloji kültürünü aşılamak amacıyla Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği ile 8-13 yaş arasındaki 30 çocuğa “Tasarım Odaklı Düşünme” temalı kodlama eğitimi verdi. GarantiPartners Girişim Üssü’nde gerçekleşen ve Bahçeşehir Üniversitesi eğitmenleri tarafından verilen eğitim tüm gün sürdü.

ÇOCUKLARA KODLAMA VE ROBOTİK EĞİTİMİ NEDİR?

21’inci yüzyılda öne çıkan yaratıcı düşünme, yeni fikirler bulma, liderlik, sorumluluk, sosyal öğrenme yolları ve işbirlikçi çalışma becerilerini kapsayan eğitimle, çocuklara kodlama mantığının öğretilmesi amaçlandı.

Eğitime katılan çocuklara önce Scratch yazılım geliştirme platformu ve programlama dili öğretildi. Sonra çocuklardan, LEGO’nun WeDo 2.0 setinden yararlanarak birer robot yapmaları ve bunu çalıştıracak kod yazmaları istenildi. Kodun, ‘Geleceğin bankalarında ihtiyaç duyulan robot tasarımı nasıl olmalı?’ sorusuna cevap verecek şekilde tasarlanması hedeflendi. Etkinliğin sonunda çocuklar, programını yazdıkları robotun prototipini eğitmenlere sundu.

Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer, Garanti Bankası olarak her zaman öncü ve yenilikçi çalışmalara imza atmayı hedeflediklerini söyleyerek, şöyle dedi:

 “Eğitim, bankamızın topluma değer yaratma anlayışı çerçevesinde uzun yıllardır en fazla önem verdiği ve katkı sağladığı alanların başında geliyor. Bu kapsamda, 21. yüzyıl yetenek ve becerilerini kazandırmayı hedefleyen faaliyetlere de destek veriyoruz. Çocuklara kodlama eğitimi vererek, gelecekteki müşterilerimizin nasıl bir bankacılık hayal ettiğini, bizden beklentilerini ve bu sayede yarının bankacılık temellerini oluşturacak yenilikçi fikirleri bugünden öğrenmeyi amaçladık. Teknolojinin içine doğan Z kuşağının erken yaşlardan itibaren programlama dilinin temel prensiplerini öğrenmesi ve ‘Tasarım Odaklı Düşünme’ becerisi kazanması, donanımlı nesiller yetişmesi açısından büyük önem taşıyor. GarantiPartners Girişim Üssü’nde gerçekleştirdiğimiz etkinliğin, geleceğin yaratıcılarına fikirlerini geliştirmede bugünden katkı sağladığına inanıyoruz. Bahçeşehir Üniversitesi işbirliğiyle ilk kez düzenlediğimiz etkinlikte 8 – 13 yaş arası çocuklarımıza kodlama eğitimi vererek, hem onların geleceğe hazırlanmasına katkıda bulunduğumuz, hem de bankacılığı nasıl gördükleriyle ilgili fikir edindiğimiz için çok mutluyuz.” dedi.

 

Paylaş

Yorumlar kapatıldı

  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d