Öğretmenlerin yer değiştirme başvuruları: Kaç tercih hakkı var?

0

Öğretmenlerin yer değiştirme başvuruları: Kaç tercih hakkı var? Öğretmenler için yer değiştirme başvuruları başladı. Başvurular 24 Mayıs’ta bitecek. Aynı okulda en az 3 yıldır çalışan öğretmenler il içinde yer değiştirebilecek. En fazla 40 tercih hakkı var.

Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı okullarda görev yapan kadrolu öğretmenler için yer değiştirme başvuruları başladı. İşlemler MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği doğrultusunda yapılacak.

ÖĞRETMENLERİN YER DEĞİŞTİRME BAŞVURULARI: KAÇ TERCİH HAKKI VAR?

Buna göre, öğretmenler, il içi yer değişikliği başvurularında en çok 40 eğitim kurumunu tercih edebilecekler. Öğretmenlerin isteğe bağlı yer değiştirme talebinde bulunmaları için 30 Eylül itibarıyla bulundukları eğitim kurumunda en az üç yıllık çalışma süresini tamamlamaları koşulu aranacak. Halen görev yaptıkları eğitim kurumunda ihtiyaç ve norm kadro fazlası olan öğretmenlerle, eğitim kurumlarında ikinci görev kapsamında yönetici olarak görev yapanlardan yöneticiliğe devam etmek istemeyenler ise üç yıllık çalışma süre şartı aranmadan yer değiştirmek isteyebilecekler.

ELEKTRONİK ORTAMDA YAPILACAK

Öğretmenler, başvurularını elektronik ortamda yapacak. Sırasıyla eğitim kurumu müdürlüğü, ilçe ve il millî eğitim müdürlüklerince onaylandıktan sonra geçerlilik kazanacak ve bu birimlerin herhangi biri tarafından onaylanmayan başvurular geçersiz sayılacak. Yer değiştirme iş ve işlemleri ile başvuruların onaylanmasından veya reddedilmesinden sırasıyla eğitim kurumu, ilçe ve il millî eğitim müdürlüklerinin yöneticileri yetkili ve sorumlu olacak. Spor liselerinin beden eğitimi, güzel sanatlar liselerinin görsel sanatlar ve müzik alan öğretmenleri aynı tür eğitim kurumlarını isteyebilecekleri gibi diğer eğitim kurumlarını da tercih edebilecekler.

14 HAZİRAN’DA İLİŞİK KESİLECEK

Atamalar ve kararname işlemleri valiliklerce en geç 29 Mayıs’a kadar sonuçlandırılacak. Ataması yapılanların ilişik kesme işlemleri 14 Haziran’dan itibaren başlatılacak.

 

Paylaş

Yorumlar kapatıldı