Tütünsüz üniversite için harekete geçtiler

0

Tütünsüz üniversite için harekete geçtiler. Tütünsüz üniversite için Hacettepe, Başkent ve Bilkent harekete geçti. 3 üniversite tütünsüz kampus için ortak hareket edecek. TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen, Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve KHK’lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’a göre üniversite yerleşkelerinde tütün ürünlerinin satışı yapılamayacak.

TÜTÜNSÜZ ÜNİVERSİTE İÇİN HAREKETE GEÇTİLER

Bu kararın Meclis’ten geçmesinden sonra Hacettepe Üniversitesi, Başkent Üniversitesi ve Bilkent Üniversitesi hastalık ve ölümlerin en önemli nedenlerinden biri olarak gösterilen tütün kullanımının önlenmesine yönelik ortak bir çalışma yürüteçek.  Bu işbirliği çerçevesinde, 19 Kasım 2018 Pazartesi günü saat 14:30’da, “Tütünsüz Üniversite İçin Adım Adım” başlıklı bir basın toplantısı düzenlenecek.

Hacettepe Üniversitesi’nin Sıhhiye Kampusu’ndaki Rektörlük Yeni Senato Salonu’nda gerçekleştirilecek olan basın toplantısına üç üniversitenin rektörleri de katılacak. Üniversitelerin ortak açıklamasında, “Tütün kullanan ve kullanmayan herkesin sağlık haklarının korunmasına ilişkin çalışmalar paylaşılacak” dendi.

 

Paylaş

Yorumlar kapatıldı