Üç ülkenin ortak programı: e-PROFMAN

0

e-PROFMAN sertifika programı için kayıtlar başladı. 3 ülkenin 3 yükseköğretim kurumu ortak bir program başlattı. Makedonya’dan School of Journalism and Public Relations (SJPR), Slovenya’dan Faculty of Business and Applied Studies (DOBA) ve Türkiye’den de İstanbul Üniversitesi (İÜ) ortak sertifika programı başlattı.

“Yenilikçi Yönetim, Liderlik ve Stratejik İletişim” başlığı altında hazırlanmış çevrimiçi bir eğitim programı olan e-PROFMAN bir yıl sürecek. Kayıtları başlayan e-PROFMAN sertifika programı Ocak 2017- Ocak 2018 arasında gerçekleştirilecek.

Bir yıl sürecek programdan mezun olabilmek için çevrimiçi ortamda verilen ve 3’ü zorunlu, 2’si seçmeli 5 ders ile iki karma öğrenme etkinliğinden (Öğrenci Kampı ve Bitirme Semineri) başarılı olmak gerekiyor.

Program akademisyenler ve mesleğin profesyonellerinden oluşan eğitimciler tarafından verilecek. Probleme dayalı yaklaşım ve müşteri odaklı projeler gerçekleştirilecek. Amaç profesyonel çalışanların iş yaşamlarında kullanacakları becerilere sahip olmalarını sağlamak.

Programın dayandığı çevrimiçi öğrenme pedagojisi ise çevrimiçi kaynaklar, sanal sınıf ve ‘webinar’lar (sanal seminer) kullanılarak yerine getirilecek. Bu üç unsur, katılımcıları bireysel olarak geliştirmenin ve takım çalışmasını artırmanın yanı sıra, sanal yerleşke içerisinde katılımcıların sürekli geri bildirim almalarını sağlıyor. Sanal hareketlilik ise farklı Avrupa ülkelerinden öğrenci ve eğitimciler arasında etkileşim yaratmayı amaçlıyor. Programın asıl odağında ise özellikle ekonomik ve toplumsal engeller nedeniyle eğitim için başka bir ülkelere gidemeyenler yer alıyor.

e-PROFMAN’ı Avrupa Birliği bünyesindeki ERASMUS+ Programı finanse ediyor. Programa başvuranlar arasındaki en iyi 60 öğrenciye tam burs verilecek. Programa katılmak için yaş sınırı 35 ve programın dili İngilizce. Avrupa Kredi Transfer Sistemi temelinde hazırlanmış 60 kredilik program sonunda söz konusu üç eğitim kurumundan uluslararası düzeyde tanınan bir sertifika verilecek. Programa kayıtlar 25 Kasım 2016’da son bulacak. Program ile ilgili bilgiye www.e-profman.eu/ sitesinden ve sosyal medya hesaplarından ulaşmak mümkün.

Paylaş

Yorumlar kapatıldı

  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d