Gençlerin projesine TÜBİTAK’tan destek geldi

0

Yaşar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü öğrencilerinden Pınar Susup, Cem Talas, Berkin Ertuğrul ve Özgecan Fidan’ın, sanayi –üniversite işbirliği kapsamında hazırladığı projeye, TÜBİTAK’tan Sanayi Odaklı Bitirme Tezi Destekleme Programı kapsamında destek geldi.

Öğrencileri projelerinde hammadde envanter kontrol sürecini analiz ederek sınıflandırma metodu geliştirdi. Öğrenciler, farklı müşteri sınıflarının ihtiyaç duyduğu farklı servis düzeylerine göre envanter kontrol politikaları oluşturdu. Projenin uygulanması halinde, firmanın bu konudaki maliyetlerinin yüzde 50 oranında azaltılması amaçlandı.

SANAYİ İLE ORTAK PROJE ÜRETİLİYOR
Yaşar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Deniz Türsel Eliiyi şöyle konuştu: “Üniversite ve sanayi işbirliği her zaman gündemde olan bir konu. Üniversite olarak bu işbirliğine önem veriyoruz. Öğrencilerimiz, daha okurken mezun olduktan sonra çalışacakları ortamı tanıma fırsatı bulurken sanayi kuruluşları da ortaya çıkan projeler sayesinde verimlilik, tasarruf ve maliyet azaltma konusunda büyük kazanımlar elde ediyor.” Ege Bölgesi’ndeki ulusal ve uluslararası şirketlerle birçok proje geliştirdik ve çoğu da hayata geçti” diye konuştu.

Paylaş

Yorumlar kapatıldı