125 milyon ders kitabı dağıtıldı

0

125 milyon ders kitabı dağıtıldı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğrencilere ücretsiz olarak dağıtacağı 141 milyon ders kitabından 125 milyonunun illere ve okullara gönderdi.

125 MİLYON DERS KİTABI DAĞITILDI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ücretsiz ders kitaplarının dağıtımı ile ilgili açıklama yaptı. Buna göre 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında öğrencilere ücretsiz dağıtılacak 141 milyon 722 bin 460 ders kitabının 125 milyonunun illere ve okullara teslim edildiği kaydedildi. 

Kalan yaklaşık 16 milyon ders kitabının ise eğitim öğretim yılının başlayacağı 17 Eylül Pazartesi’ye kadar öğrencilerin sıralarının üzerinde hazır olacağı belirtildi.

DÖVİZDEKİ ARTIŞTAN ETKİLENMEDİK

Bakanlık daha önce yaptığı açıklamada da döviz kurundaki artıştan etkilenmediğini belirten bir açıklama yapmıştı. Döviz kurundaki yükselmeler birçok eğitimci ve velinin aklına ders kitaplarının basımıyla ilgili sorun olup olmayacağını getirmişti. Ders kitaplarının hazırlanamayacağına ilişkin tartışmalar yaşanırken, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) “ders kitapları hazır” mesajı gelmişti. Yetkililer, ders kitaplarının baskı ve dağıtım sürecinin MEB tarafından yakından takip edildiğini, kağıt fiyatlarının dolara bağlı artmasının ders kitaplarının baskı sürecini etkilemediğini ve eğitim öğretimi aksatacak herhangi bir olumsuzluğun bulunmadığını bildirdi. 

Paylaş

Yorumlar kapatıldı