Burs alarak ünlü okulların öğrencisi olun

0

Burs alarak ünlü okulların öğrencisi olun. Dünyanın önde gelen okullarında burslu okuma şansı var. Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Şili, Arjantin olmak üzere Güney Amerika ülkeleri ve Avrupa’nın pek çok ülkesinde burslu öğrenci olarak eğitim alabilirsiniz. Burslu öğrenci olmanın yolu da Assist Programı, David Bursluluk Programı, Değişim Programları Bursu, Burslu Sporcu Programı, Finansal Yardımlı Özel Lise Programları gibi çok çeşitli burs imkanlarından geçiyor.

Deerfield Academy, Philips Academy, Philips Exeter Academy, St.Paul’s School, The Hill School, The Hatchkiss School, The Lawrenceville School gibi ünlülerin okulları olarak bilinen dünyanın en seçkin okullarına başvuru dönemi de geldi.

Türk öğrencilerine bu okulların kapısını açan burs programlarından nasıl yararlanabilirsiniz? Burs alarak bu okullarda nasıl okuyabilirsiniz?

İşte bu soruların yanıtını yurtdışı eğitim danışmanlık firması LMK Consulting kurucusu Leyla Merve Kayalı veriyor. Yurtdışında burslu okumuş biri olarak öğrenciler ile velilere bu konuda yol gösteren Kayalı şu bilgileri paylaşıyor:

BURS ALARAK ÜNLÜ OKULLARIN ÖĞRENCİSİ OLUN

Burslu Assist Programı 50 yılı aşkın süredir devam eden, 52 ülkeden öğrenci kabul eden ve toplamda 5 binden fazla mezunu bulunan bir değişim programı. Seçilen öğrenciler bağımsız özel Amerikan liselerinde bir eğitim yılı oyunca tam burslu veya kısmi burslu olarak eğitim alma şansı buluyor. Know more on, Louisiana

ABD’deki en özel burslardan biri olan Davis Bursu sadece belirli özel okullar tarafından uygun bulunan adaylara sunulan kapsamlı bir burs. Bu bursun kapsamı okuldan okula değişmekle birlikte öğrencinin eğitim masraflarının yüksek bir kısmını karşılıyor.

Değişim programları burslarıyla öğrenciler gitmek istedikleri ülkede yarım dönem veya bir akademik yıl süresince devlet liselerinde eğitim görüyorlar ve gönüllü aileler ile birlikte yaşıyorlar. Öğrenciler bu program ile başta ABD ve Kanada olmak üzere tüm Avrupa ülkelerini tercih edebiliyorlar. Devlet sponsorluğunda olan bu programlarda belirli oranlarda finansal yardım alınıyor.

SPORCU, SANATÇI VE SOSYAL ÖZELLİKLERİNİZİ GÖSTERİN

Burslu sporcu programında yurtdışındaki spor ve okul hayatını entegre eden sistem kapsamında öğrenciler belirli finansal yardımlar alarak eğitim görebiliyorlar. Öğrenciler için diğer bir alternatif ise finansal yardımlı özel lise programları oluyor.

LMK Consulting kurucusu Kayalı, eğitim hayatlarına yurtdışında bir lisede devam etme hedefi olan öğrencilerin lise öğrenimlerinin bir kısmını ya da tamamını yatılı özel okullarda veya aile yanı özel okul programları ile tamamlayabileceklerini söylüyor.

Kayalı, sözlerini şöyle sürdürüyor:

“Bu karar öğrencinin gelecek hedefleri için doğru ülke ve doğru program eşleşmesi yapabilmek adına çok önemli bir karardır. Akademik olarak güçlü bu okullara başvuru yapmak ve kabul almak titizlikle yapılması gereken bir çalışma sistemine bağlıdır. Aile ve öğrencinin hedeflediği bu okullar için yüzde 70’e varan finansal yardımlı burs seçeneklerimiz ile öğrencilerimizin yanındayız. “

Kayalı, yurtdışındaki başarı kriterlerinin farklı olabildiğini notları çok yüksek olmasa da, sosyal, sporcu, sanatçı, karakter özellikleriyle öğrencilerin ön plana geçebildiğini vurguluyor.

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

Paylaş

Yorumlar kapatıldı

  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d