Geç Başvuru Günü ile YKS şansı sürüyor

0

Geç Başvuru Günü ile YKS şansı sürüyor. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için başvurular geçtiğimiz 21 Mart’ta son buldu. Bu süre içinde YKS başvurularını yapmayan, eksik yapan ya da ücretlerini yatırmayan adaylar için bir şans da Geç Başvuru Günü olacak. Geç Başvuru Günü ise adaylara bir kez daha üniversite sınavına başvurma şansı verecek.

GEÇ BAŞVURU GÜNÜ İLE YKS ŞANSI SÜRÜYOR

YKS başvuruları 1-21 Mart 2018 tarihleri arasında son buldu. Bu süre içerisinde sınavın birinci oturumu Temel Yeterlilik Testi’ne (TYT) YT’ye 2 milyon 322 bin 421 kişi başvurdu. TYT, 23 Haziran Cumartesi günü yapılacak.
Sınavın ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) için başvuran aday sayısı ise 1 milyon 982 bin 669 kişi. AYT, 24 Haziran Pazar yapılacak.

BAŞVURAMAYAN İÇİN GEÇ BAŞVURU GÜNÜ

Bu süre içerisinde başvuru yapamayan ya da girecekleri oturumları işaretlemeyen adaylar için 4 Nisan’da yapılacak Geç Başvuru bir şans olacak. TYT’ye başvuran ancak, AYT vea Yabancı Dil Testi’ne (YDT) girmek istemediği için ilgili oturumlara ait seçenekleri işaretlemeyen adaylar, geç başvuru gününde bu oturumlara girmek için başvuru yapabilecekler. Geç Başvuru için oturum ücreti ise zamlı ödenecek. Her oturum için adaylar 75 TL ödeyecek. Sınav başvuru ücreti de aynı gün yani 4 Nisan’da ödenecek. Sınav ücreti geç başvuru günü için ÖSYM sistemi üzerinden banka ya da kredi kartıyla ödenecek. Bankalardan ücret ödemesi yapılmayacak.

KİM DEĞİŞİKLİK YAPAMAYACAK?

1-21 Mart 2018 tarihleri arasında TYT dışındaki diğer girmek istediği oturumları (AYT ve/veya YDT) seçerek sınav ücretini yatıran adaylar, sistemde kayıtlı oturum bilgilerini geç başvuru gününde değiştiremeyecek.

Paylaş

Yorumlar kapatıldı