LGS 1 nakil yerleştirme sonuçları açıklandı

0

LGS 1 nakil yerleştirme sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liseye Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçları “meb.gov.tr” internet adresinden açıklandı.

LGS 1. NAKİL YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI

LGS 1 nakil yerleştirme sonuçları açıklamasına göre tercih yapan öğrencilerin yüzde 98’i istedikleri bir liseye yerleştirildi. LGS 1 nakil yerleştirme sonuçları ile ilgili bakanlığın verdiği bilgiye göre öğrencilerin yüzde 95’i istedikleri liselere yerleştirilirken, bu oran yerleştirmeye esas birinci nakil sonunda yüzde 98’e yükseldi.

Birinci yerleştirme ve yerleştirmeye esas birinci nakil sonunda liselere yerleşen öğrenci sayısı 1 milyon 27 bin 322’ye yükseldi.

Yerleştirmeye esas birinci nakil sonunda mesleki ve teknik Anadolu liselerine yerleşen öğrenci sayısı, birinci yerleştirme sonuçlarına göre yaklaşık yüzde 5 yükseldi.

İKİNCİ NAKİL UYGULAMASI BAŞLADI

Yerleştirmeye esas birinci nakil sürecinde yerleşemeyen veya yerleştikleri okulu değiştirmek isteyen öğrenciler için yerleştirme süreci devam edecek.

Bu kapsamda, bugün başlayan yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih başvuruları 8 Ağustos’ta sona erecek. Yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçları 10 Ağustos’ta duyurulacak. Böylece merkezi olarak yürütülen ana yerleştirme süreci tamamlanacak.

Daha sonra hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 6 Eylül’de yerleştirme süreci tümüyle sona erecek.

 

Paylaş

Yorumlar kapatıldı

  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d