LGS sınava giriş belgesi ne zaman alınacak?

0

LGS sınava giriş belgesi ne zaman alınacak. Yaklaşık 1 milyon 8’inci sınıf öğrencisinin katılacağı Liseye Geçiş Sınavı (LGS) sınava giriş belgesi bugün okul müdürlüklerinden alınacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) LGS başvuru kılavuzunda LGS sınava giriş belgesi için tarih olarak 22 Mayıs’ı vermişti.

LGS SINAVA GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN ALINACAK?

LGS sınava giriş belgesi öğrencilerin hangi binalarda sınava gireceklerini gösterecek. LGS’ye girebilmeniz  için mutlaka LGS sınava giriş belgesi olması  gerekiyor.

SINAVA GİRİŞ BELGESİ OKUL MÜDÜRLÜĞÜNDEN

Bu belgeyi okullarınızdan alacaksınız. Okul müdürlükleri size verecek. Okul müdürlükleri fotoğraflı sınav giriş belgesini elektronik ortamda yani internetten çıktı alarak onaylayacak ve öğrencilere verecek.  Bu belge renkli olarak alınacak.

LGS SINAVA GİRİŞ BELGESİ: HANGİ BİLGİLER OLACAK?

Sınava giriş belgesinde neler yer alacak?

Fotoğrafınız olacak.

Kimlik bilgileriniz yer alacak.

Sınava gireceğiniz sınav merkezi, bina,salon ve sıra bilgileri yer alacak.  Sınava belgenizde belirtilen yerde gireceksiniz. Bu okulunuz olmayabilir, başka okulda da girebileceksiniz.

Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin belgesinde kimlik bilgilerinin yanında sınavda alacağı özel hizmet durumu da yer alacak.

SINAVA GİRİŞ BELGESİNİ KAYBEDERSENİZ

 

LGS sınava giriş belgesi sınav günü yanınızda olmalı. Yoksa sınava giremezsiniz. Bu belgeli kaybederseniz okul müdürlüğünüzden yenisini alabilirsiniz. Ama onaylatmayı da unutmayın.

SINAV GÜNÜ NE YAPACAKSINIZ?

Sınav 09.30 da başlayacak. Ama LGS sınava giriş belgesinde belirtilen binaya kimlik kontrollerinin yapılabilmesi için en geç 09.00’da gitmeniz gerekiyor. Peki yanınızda ne olması gerekiyor?

Öncelikle fotoğraflı sınava giriş belgeniz.

Geçerli  kimlik belgesi. TC kimlik numaralı nüfus cüzdanı veya TC kimlik kartı veya geçerlik süresi devam eden pasaport. Yabancı uyrukluöğrenciler için İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından verilen resimli, mühürlü kimlik belgesi)

En az 2 adet koyu siyah ve yumuşakkurşun kalem, kalemtıraşve leke bırakmayan yumuşak silgi de yanınızda olmalı.

 

Paylaş

Yorumlar kapatıldı