Okulların bakımı hükümlülerde: 2 bakan da boyadı

0

Okulların bakımı hükümlülerde: 2 bakan da boyadı. Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, denetimli serbestlik hizmetleri kapsamında Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi´ndeki sınıfların yükümlülerce boyanması programına katıldı.

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yelek giyip şapka takarak boyanan bir sınıfı ziyaret etti ve rulo fırçalarla sınıfın bir kısmını boyadı. 

OKULLARIN BAKIMI HÜKÜMLÜLERDE: 2 BAKAN DA BOYADI

Millî Eğitim Bakanı Selçuk, eğitimin toplum ödevi olduğu konusunda mesaj vermek için böyle bir etkinlik yaptıklarını söyledi. Toplum olarak el birliğiyle eğitime katkı sağlamanın temel hedef olduğunu belirten Selçuk, 81 il ve bin 909 eğitim kurumunda uygulanmak üzere toplum için çok önemli bir projenin bu okulda hayata geçirildiğini ifade etti. 

Selçuk şöyle dedi: “Yarıyıl tatilini fırsat bilip okullarımızdaki bazı boya badana, tesisat ihtiyaçlarının karşılanması konusunda çok güzel bir iş birliği çalışması var. Denetimli serbestlik alanında yapılmış olan bu örnek uygulamaların ülkemizde yaygınlaşması büyük önem taşıyor. Yapılan işin çocuklara, sınıflara, eğitime yönelik olması bunun önemini bir kat daha artırıyor. İkinci dönemin başlamasıyla çocuklar sınıflarının çok daha temiz ve düzenli bir şekilde oluştuğunu gördüklerinde mutlu olacaklar ve kimlerin ne tür katkılar sağlayarak bu sınıfları, okullarını güzelleştirdiğini bilmek onlara da iyi gelecektir diye düşünüyorum.”

5 BİN KİŞİ OKULLARDA ÇALIŞIYOR

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de iki bakanlık arasında yapılan işbirliği hakkında bilgi vererek, şöyle dedi:  “81 ilde bin 909 eğitim öğretim kurumunda yaklaşık 5 bin hükümlü boya badana ve elektrik tesisat işlerini yapmakta. Toplum yararına çalışma ödevi verilen hükümlülerle birlikte Denetimli Serbestlik Daire Başkanlığımızın öncülüğünde güzel bir etkinlik planlandı. Milli Eğitim Bakanlığımızla bugün yaptığımız projeyle sosyal sorumluluk anlamında bir mesajı vermek. Ayrıca, cezanın asıl amacının toplumla birlikte ıslah olma, rehabilite olma mesajının da verilmesidir.”

İki bakanlığın işbirliği sonucunda 2018-2019 eğitim öğretim döneminin yarıyıl tatilinde, kamu hizmeti cezaları kapsamında cezaları bulunan hükümlüler, 4 Şubat’a kadar okulların bakımı için çalışacak.

 

Paylaş

Yorumlar kapatıldı