Sözleşmeli öğretmenliğe başvuruda son gün

0

Sözleşmeli öğretmenliğe başvuruda son gün. Sözleşmeli öğretmenliğe başvuruda son gün. Sözleşmeli öğretmenlik için başvurular bugün son buluyor. Sözlü sınav merkezleri 21 Ocak’ta açıklanacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 20 bin sözleşmeli öğretmen alacak. Başvuruların ilk günü kontenjanın 3 katı yaklaşık  60 bin kişi başvurdu.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİĞE BAŞVURUDA SON GÜN

Bugün son bulacak başvuruların ardından adayların sözlü sınava girecekleri merkezler 21 Ocak’ta açıklanacak. Sözlü sınavlar, 5-22 Şubat’ta yapılacak, sonuçlar 25 Şubat’ta açıklanacak. Atama tercihleri 9-13 Mart’ta alınacak, sonuçları ise 18 Mart’ta duyurulacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİĞE KİMLER BAŞVURABİLİR?

Sözleşmeli öğretmenlik başvurularında, adayların atanacakları alanlara göre, 2018 veya 2019 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puan türleri (KPSSP10 ve KPSSP121- KPSSP120) dikkate alınacak. Adayların başvuru yapabilmesi için ilgili türden 50 ve üzerinde puanının olması gerekecek.

Sözleşmeli öğretmenlik için yapılacak sözlü sınava davet edilmek üzere başvurular elektronik ortamda alınıyor. Başvuru onayları, il veya ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından yapılıyor.

Mezuniyetleri birden fazla alana kaynak teşkil eden adaylar, sadece bir alana başvuruda bulunabilecek.

EN FAZLA ATAMA HANGİ ALANLARA YAPILACAK?

En çok atama yapılacak alanlar sırasıyla 3 bin 7 kontenjanla sınıf öğretmenliği, bin 836 kontenjanla din kültürü ve ahlak bilgisi, bin 731 kontenjanla İngilizce öğretmenliği.

Paylaş

Yorumlar kapatıldı

  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d