Sözleşmeli öğretmenlik mülakatları ne zaman yapılacak?

0

Sözleşmeli öğretmenlik mülakatları ne zaman yapılacak? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ataması yapılacak 20 bin sözleşmeli öğretmen için atama takvim işliyor. Sırada sözleşmeli öğretmenlik mülakatları var. Peki sözleşmeli öğretmenlik mülakatları ne zaman belli olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıkladığı takvime göre ön başvuruları tamamlanan sözleşmeli öğretmenlik adayları için ardından adayların sözlü sınav alınacakları sınav merkezleri 21 Ocak’ta ilan edilecek.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKATLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınavlar, 5-22 Şubat tarihleri arasında yapılacak, sonuçlar 25 Şubat’ta açıklanacak. Atama tercihleri tercihleri 9-13 Mart’ta alınacak, sonuçları ise 18 Mart’ta duyurulacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Sözleşmeli öğretmenlik başvurularında, adayların atanacakları alanlara göre, 2018 veya 2019 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puan türleri (KPSSP10 ve KPSSP121- KPSSP120) dikkate alınacak. Adayların başvuru yapabilmesi için ilgili türden 50 ve üzerinde puanının olması gerekecek.

Sözleşmeli öğretmenlik için yapılacak sözlü sınava davet edilmek üzere başvurular elektronik ortamda “https://ilkatama.meb.gov.tr” internet adresinden alınacak. Başvuru onayları, il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerince yapılacak.

Mezuniyetleri birden fazla alana kaynak teşkil eden adaylar, sadece bir alana başvuruda bulunabilecek.

EN ÇOK ATAMA YAPILACAK ALANLAR

En çok atama yapılacak alanlar sırasıyla 3 bin 7 kontenjanla sınıf öğretmenliği, bin 836 kontenjanla din kültürü ve ahlak bilgisi, bin 731 kontenjanla İngilizce öğretmenliği oldu.

 

Paylaş

Yorumlar kapatıldı

  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d
  • palembang4d