TEOG nakillerinde son günü kaçırmayın

0

TEOG nakillerinde son gün. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi-TEOG yerleştirmeleri kapsamında yapılan nakil uygulamasının üçüncüsü bugün son buluyor. Bu nakil uygulaması tüm öğrencilere açık.

Nakil uygulamasına yerleştiği okuldan memnun olmayıp, üst okula geçmek isteyen ve açık liseye kaydedilen öğrencilerin yanı sıra özel okullara kayıt yaptıranlar da katılıyor.

Her nakil uygulamasına velilerin katılma hakkı bulunuyor. Bugün son bulacak TEOG nakillerinde öğrenciler bir okula yerleşirse kayıtları otomatik olarak yerleştikleri okula geçecek. Herhangi bir okula yerleşemeyen öğrencilerin kayıtları ise aynı okullarında kalacak.

KONTENJANIN BOŞ OLMASI ŞART DEĞİL
TEOG nakillerinde okuları tercih listenize alabilmek için boş kontenjanlarının olması şart değil. Boş kontenjanı görünmese de veliler 3 okuldan oluşan tercih listelerine bu okulları yazabiliyor. Zaten kontenjanlar da anlık değişiyor.
Örneğin aşağıdaki listeye baktığınızda okullarda boş kontenjan ile yeni puanlarını göreceksiniz. Ancak bu puanlar da kontenjanlar da gün içerisinde değişebilecek.

image

AÇIK LİSE ÖĞRENCİLERİNE ÖZEL NAKİL
Son kez de açık lise öğrencilerinin katılacağı nakil uygulaması olacak. Açık liseye yerleştirilen öğrenciler il ve ilçelerde kurulan nakil komisyonlarına 5-8 Eylül tarihleri arasında başvuru yapacak. 9 Eylül’de ise açık lisedeki öğrenciler için sonuçlar açıklanacak. 19 Eylül’de de okullar açılacak.

Paylaş

Yorumlar kapatıldı